Ukázal výbornou formu. Na turnaji v Paříži s dotací 6000 dolarů vyhrál celkem pět zápasů. V prvním kole vyřídil jasně Novozélanďana Elijaha Thomase, ve druhém pak pátého nasazeného Owaina Taylora z Walesu. Ve čtvrtfinále na něj čekal souboj s Danielem Mekbibem, druhým nasazeným. „Dan mě hrozně tlačil na volejích, moc jsem nevěděl, kde jsem. Ale od druhého setu se mi ho podařilo dostat do zadní části kurtu,“ popsal Solnický český souboj.

MČR U20 ve volejbalu žen, 23. dubna 2023 v Ostravě.
V Ostravě zářily vycházející hvězdy volejbalu, domácí urvaly bronz. Podívejte se

V semifinále narazil na překvapení turnaje – domácího Macéo Levyho, se kterým si poradil 3:1 na sety. A ve finále na něj čekal Španěl Perez, 91. hráč světového žebříčku.

„Když jsme tu trénovali poprvé, tak mi kurt v Paříži vůbec neseděl. Proto jsem byl nervózní, ale soustředěný od prvního zápasu, až jsem se na něm cítil komfortně. I když jsem neodehrál žádný pětiseťák, tak byl turnaj hrozne fyzicky náročný,“ vylíčil Solnický, kterému o přestávkách radil také Mekbib. „Řekl mi, co mám změnit a udělat jinak. Takže rady mi pomohly obrovsky.“

Softballistka Barbora Saviola z Arrows Ostrava, nejlepší pálkařka a nejvíce bodující hráčka uplynulého ročníku extraligy.
Softballistka Arrows září v Česku i USA. Na pálce na nic nemyslím, tvrdí Saviola

Solnický je v současné době na 127. místě světového žebříčku a měl by se díky tomuto triumfu posunout dopředu. Teď se však soustředí na další program: „Čeká mě mistrovství Evropy týmů a na konci května mám další PSA turnaj v Rakousku,“ dodal dvojnásobný domácí squashový šampion.

Autor: Jiří Uhlíř