„To místo je nádherné. Jedinou nevýhodou je, že lustry nad a před kurtem člověka dost oslní při odehrávání vysokých míčků. Ale i za tento mírný nekomfort to rozhodně stojí. Hrát na tomto kurtu je asi největším zážitkem mé kariéry,“ popsala Anna Serme prostředí na newyorském nádraží, kde zápasy přes skleněné stěny kurtu sledovali překvapení cestující.

Česká jednička a 41. hráčka světového žebříčku v utkání podlehla Kanaďance Danielle Letourneau, která je šestadvacátá, 1:3 na sety (5:11, 11:9, 5:11, 4:11). „Je skvělé hrát s těmi nejlepšími, v Česku se takhle pod tlak s holkama často nedostanu, a i když jsou třeba tréninky s kluky těžké, je to přece jen něco jiného,“ vylíčila Anna Serme, kterou v přípravě limitovalo zranění lokte.

Český běh žen, 28.5.2022 v Ostravě.
Davy závodnic v Ostravě zastavily dopravu, Český běh žen slavil 10. výročí

Další turnaj, kterého zúčastnila, bylo mistrovství světa v Káhiře, kde znovu narazila na Danielle Letourneau. Tentokrát jí podlehla 0:3.

Opavská rodačka Anna Serme momentálně žije s manželem Lucasem Serme, který je na 40. místě světového žebříčku, v Praze a na turnaje jezdí společně. „Je to skvělé, většinou jsou hodně daleko a trávit deset hodin na cestě sama není příjemné, občas to může být i stresující. Záleží, do jaké země jedu,“ svěřila se nejlepší česká squashistka.