„Turnaj byl podle očekávání, v prvním kole výhra, ale ve druhém se mi nepodařilo překvapit favorita,“ konstatoval Solnický po prohře s Němcem Raphaelem Kandrou. To Martin Švec nestačil na Argentince Jeremiase Azanu Corneja a poté ještě v plate prohrál s Maďarem Balaszem Farkasem.

Utkání lednového 20. kola volejbalové extraligy žen: TJ Sokol Frýdek-Místek - TJ Ostrava 0:3.
Volejbalistky Ostravy a Frýdku-Místku narazí v extralize i na mistryně Ukrajiny

I přes potíže s loktem odehrála nejvíc zápasů opavská rodačka Anna Serme. V 1. kole sice podlehla Němce Kaci Tycové, dceři bývalého českého fotbalového reprezentanta. Poté nastoupila do tzv. plate pavouku pro poražené z 1. kol a v něm vyřadila Finku Riinu Koskinen, pak Anastasii Kostiunkovou a v semifinále Kanaďanku Hannah Blatt. Ve finále ale prohrála 0:3 na sety s Kolumbijkou Tovar, 106. hráčkou světového žebříčku.

„Mentálně jsem hodně unavená kvůli zranění, neustále hraji s bolestí a je těžké se přes to přenést a zůstat pozitivní. Jsem hrdá, že jsem se po nepodařeném prvním kole dokázala namotivovat a dostat se do finále platu,“ svěřila se Serme.

Baseballisté Arrows Ostrava v závěrečném kole nadstavbové části extraligy podlehli doma Tempu Praha 0:4 a 4:5.
Baseballisté Arrows titul neobhájí. Neúspěch z extraligy chtějí odčinit v poháru

Čtyřnásobná česká šampionka si atmosféru Světových her moc neužila. „Hrála jsem déle než jsem čekala. Byla jsem se podívat na korfbale, přetahované, kickboxu, racketballu a lakrosu,“ tvrdila Serme, 41. hráčka světového žebříčku.

Přípravný zápas MFH Havířov - 1. FC Viktorie Přerov 1:2, který se hrál 20. července v Prostřední Suché.
Indiáni z Havířova se připravují na sezonu. Za soupeřem vyrazí i do Polska

„Zajímavé tady bylo všechno, poprvé jsem viděl korfbal nebo plážovou házenou. Také atmosféra napříč všemi sporty je úžasná, ostatní sportovci se byli podívat na nás a fandili nám,“ tvrdil úřadující český šampion Jakub Solnický.

Už za pár týdnů čeká squashisty mezinárodní PSA turnaj v Ostravě.