Před více než dvěma tisíci diváky na vítkovickém Městském stadionu hosté k triumfu ve 25. Czech Bowlu výrazně nakročili v prvním poločase, kdy se pomocí dvou touchdownů Younga a Dundáčka a jejich následnému potvrzení dostali do vedení 14:0. Domácí stačili snížit Wilkenem, ovšem ještě do pauzy Panteři znovu odskočili, tentokrát na 16:7.

Duel byl dlouho vyrovnaný, rozhodnutí přišlo v závěru třetí čtvrtiny, kdy obhájci přidali třetí touchdown. Čtvrtým v závěrečné části pak dali definitivu svému osmému titulu za sebou. Opět skórovali Young a Dundáček.

„Říkali jsme si, že je zlomíme už v šatnách, ale trvalo to déle. Nakonec se to povedlo ve třetí čtvrtině, kdy jsme jim odskočili na dva touchdowny,“ přiznal lídr a quarterback Pathers Jan Dundáček.

Domácí tak neoplatili soupeři loňskou finálovou porážku ze Žižkova, ani nenavázali na triumf svých předchůdců z roku 1997. Po zápase bylo na nich patrné zklamání.

„Přetlačili nás v bodech. Všichni jsme po lajně hráli dobře, nikdo neudělal chybu, že bychom to kvůli něho prohráli. Dostali jsme ale moc touchdownů, sami jsme jich mnoho nedali a takhle se to složilo. Nemyslím si ale, že je něco, co kdybychom udělali jinak, tak bychom vyhráli,“ uvedl ostravský linebacker Adam Janečka.

„Byli na nás nachystaní a odehráli to skvěle. My jsme navíc dělali chyby, které oni prostě ztrestali, a to nás srazilo. Ukázali, že jsou nejlepší v republice,“ přiznal kouč Steelers Jiří Šimkovič.

Hráči obou týmů si pak pochvalovali atmosféru utkání. „Byla výborná, moc mě to bavilo. V podstatě bylo velkou výzvou hrát v tomto nehostinném prostředí,“ usmíval se Jan Dundáček.

„Myslím, že se ukázalo, že v Ostravě jsou ti nejlepší v republice. Navíc sami viděli, že jsme já i moji bratři do toho dali vše, nedostali jsme 0:63. Moc jim děkujeme,“ dodal Janečka.

XXV. Czech Bowl - finále české ligy amerického fotbalu v Ostravě:

Ostrava Steelers – Prague Black Panthers 7:30 (0:7, 7:9, 0:0, 0:14)

Body: Wilken 6, Dlouhý 1 – Young 12, Dundáček 12, Hruboň 4, SAF. Rozhodčí: Gazdík, Hameder, Frehar, Pachulski, Janhuba, Márai, Šimon. Diváci: 2050.

Steelers: Griffeth, Kosniovský st., Hlaušek, Wilken, Gajdaczek, Świtała, Česlík, Lembart, Mušálek , Pospíšil, Kavický, Musil, Fröhlich, Dlouhý, Březina, Synáček, Vysloužil, Dvorský, Rosik, Kielor, Tröster, Horváth, Knap, Sokol, Franciszkiewicz, Pavlík, Klimek, Janečka, Chovaniok, Kamenický, Dluhoš, Klimeš, Bogocz, Konopka, Reinhold, Gabryś, Síkora, Kantor, Hloušek, Chmela, Kotúľ, Fojtík, Žáček, Matwiński, Wasserbauer, Nielaba, Lička, Foldyna, Žerava. Trenér: Šimkovič.

Black Panthers: Zaic, Woleský, Hruboň, Novák, Šimánek, Vinal, Folauf, Tesař, Dundáček, Vondráček, Mráz, Kolařík, Kabát, Jenšík, Štiegler, Reinvart, Young, Hamal, Kárník, Plánka, Daník, Augusta, Turynský, Svoboda, Bártek, Rauš, Pulec, Terš, Večes, Smutný, Zbyněk Kysilka, Rezler, Knotek, Miroslav Kysilka, Hájek, Beran, Šlapák, Wajtr, Starý, Tierney. Trenér: Levy.