Mezi nimi silného Rusa Semena Ševnina, turnajovou jedničku Angela Naranja z Portorika, v semifinále Němce Hoermanna a ve finále po dramatické pěisetové bitvě Inda Yashansha Malika, když odvrátil jeho dva mečboly.

Sám potom zakončil zápas na první pokus. „Vedl jsem 11:10 na míčky, dal jsem servis a soupeř zkazil příjem,“ popsal svůj využitý mečbol v pátém setu. „Byla to obrovská euforie, vyhrál jsem celý turnaj. Skákal jsem a objímal se s trenérem, oba jsme na sebe koukali nechápavě,“ vylíčil osmnáctiletý svěřenec Karla Karáska bezprostřední situaci po prvním vítězství v kariéře na tak velkém turnaji.

„Byl to nádherný pocit, můj splněný sen a ještě k tomu v Srbsku,“ prozradil talentovaný ostravský stolní tenista, který byl v turnaji nasazený jako číslo deset. Ve světovém žebříčku juniorů po víkendu vylétl nahoru o neuvěřitelných 68 míst z 99. na 31. příčku!

„Ping pong mě baví, snažím se mu dávat úplně všechno a jsem moc rád, že se mi tenhle výsledek podařil,“ svěřil se hráč extraligového týmu mužů TJ Ostrava KST a student sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových.