Všichni se bavili, trenér Mrázek trpěl

Tampere Tohle není nic pro něho. Trenér vítkovických florbalistů Radomír Mrázek nesnáší létání. A tak zatímco si úterní vzdušný přesun z Prahy do Helsinek hráči náramně užívali, kouč Ostravanů trpěl. „Přežiju ještě návrat domů, a to bude opravdu naposled, co jsem do letadla vlezl," říká Mrázek. „Z létání mám odjakživa hrůzu. Jen poprvé jsem se ho snažil si užít. Od té doby se vždycky naperu a pak se nechám vynést ven. Teď jsem neměl sílu ani na to," líčí Mrázek. „Nejlépe se cítím až při vystupování z letadla, kdy konečně došlápnu na pevnou zem," přiznává vítkovický trenér. „Nejhorší je ta bezmoc. Tahle cesta aspoň měla drobnou výhodu. Naštěstí jsme se na hotel do Tampere přesouvali z Helsinek speciálním autobusem. Pokud bychom museli i tuhle trasu letět, asi bych se zbláznil," dodal Radomír Mrázek.

close zoom_in

První probuzení? Ve znamení sbíječky

Tampere Rozhodně ne všichni členové výpravy florbalistů Vítkovic mohli po první noci strávené v hotelu Cumulus Koskikatu v Tampere říct, že se vyspali dorůžova.

V brzkých ranních hodinách je předčasně nadzvedl z postele vtíravý hluk. „Týmovou snídani jsme měli naplánovanou na devět hodin, ale já už mohl popíjet kávu někdy okolo šesté. Přes cestu, hned pod hotelovými okny, totiž dostavují nějací odborníci dětské hřiště. Ten rámus byl příšerný," kroutil hlavou manažer Vítkovic Petr Juříček.

Dělníci ukončili práci ještě před polednem. Do večera byl klid. „Doufám, že to bude takhle i v dalších dnech. To by byla velká paráda," dodal ironicky Juříček.

Vítkovice řeší před startem zdraví hráčů

Tampere Tohle nejsou dobré zprávy! Před dnešním prvním utkání skupiny na Poháru mistrů se švédským mistrem z Falunu trápí florbalové Vítkovice zdravotní stav některých hráčů. Největší problémy mají obránce Jakub Hubálek a útočník Matěj Koňařík. Reprezentanti jsou momentálně mimo hru. „Kluci hned po příjezdu na hotel zalehli s virózou. Byli úplně vyšťavení. Nikam nechodí, dneska jsem je neviděl ani na snídani, a tak jsem jim na pokoj nechal donést aspoň teplý čaj. Snad se dají co nejdříve dohromady," doufá manažer Vítkovic Petr Juříček. Hned tak to ale nebude. „Bohužel, mají horečku, berou léky, do zápasu s Falunem určitě nezasáhnou," pokrčil rameny smutný trenér Radomír Mrázek, který tak musí už před samotným turnajem řešit nemalé komplikace.

K TÉMATU

České šampionky dokázaly smazat tříbrankovou ztrátu, ale v rozstřelu rozhodla Sanna Scheerová. O postup do semifinále bude Herbadent bojovat dnes v poledne proti finskému týmu SB-Pro.
Herbadent SJM Praha 11 - Rönnby Västeras IBK (Švéd.) 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 1:1, 2:0 0:0). Branky: 28. Jarolímová, 50. Krupnová, 59. Hašová 27. a rozhodující sam. nájezd Scheerová, 10. Augustssonová, 14. Nilssonová. Rozhodčí: Fordell, Vuola (oba Fin.). Vyloučení: 1:2, navíc Normanová (Rönnby) 10 min. Bez využití. Diváci: 269. (čtk)