„Bylo v plánu, že Filip ve Slušovicích pojede. Nakonec se ale tak nestane. Je šikovný, věřím, že se brzy dočká,“ pousmál se Marek Stromský. Jeho sedmnáctiletý syn měl startovat v rovinovém dostihu pro Radka Holčáka.

Jinak ze závodu v Pardubicích měl pětačtyřicetiletý žokej dobrý pocit. „Celé odpoledne mi sedlo. Měl jsem z toho trochu obavy, protože jsem byl docela potlučený, protože v neděli jsem ve Wroclavi spadl,“ vysvětloval Stromský.

Impahala s přehledem dovedl do cíle na první místě. Na vítězství pomýšlel i v sedle Mahonyho, se kterým vyhrál cenu Labe. „Chtěli jsme vyhrát, bohužel jsme doplatili na to, že Marcel Novák před námi popletl kurz,“ kroutil hlavou štěpánkovický žokej. „Kvůli jeho pochybení jsme museli skákat zeď z místa. Nedohánět manko, vyhrajeme,“ je si jistý Marek Stromský.

Třetí místo si připsal do statistik s osmiletým valachem Mustamirem od trenéra Františka Holčáka. „V Karlovicích je zima posunuta. Na Mustamira bylo ještě brzy, jeho chvíle teprve přijde,“ míní zkušený žokej, který si hodně považoval i čtvrté pozice s Hessoesse a páté s Turonim.

Příprava reprezentantů v krasobruslení v Ostravě 25.dubna 2019. Na snímku Rafael Arutyunyan, Stanislav Žídek,Eliška Březinová a Rudolf Březina.
Chtěli by ho všude. Arménský trenér Rafael Arutjunjan si vybral Česko