"Každý po tak velké zátěži odpočívá jinak. Já si dvakrát zajel na kajak. Dnes jsem byl na kružberských skalách. Tam jsem kdysi s lezením začínal. Je to pro mně nostalgie, vzpomínky a takový rituál," svěřil se.

Dodal, že expedice pro něj stále pokračuje. "Musíme splnit závazky vůči sponzorům. Pak to jsou rozhovory, televizní natáčení a připravujeme promítání a přednášky," vysvětlil.

I když na vrchol nejobávanější hory světa - osmitisícovky K2 - vylezl jen jeden z devíti členů expedice Libor Uher, který to dokázal jako druhý Čech v historii, Sulovský výpravu považuje za velmi úspěšnou. "Organizoval jsem desítku expedic. Když na vrchol vyleze jeden člověk a všichni se vrátí domů, je to velký úspěch," řekl horolezec.

Prohlásil však, že na zdolání K2 mělo více členů jeho skupiny. Chybělo jen štěstí. "Byl jen jeden den, kdy se dalo jít nahoru. Na nás ale nevyšla řada," dodal s tím, že už nyní plánuje další, i když méně početnou expedici. "Dohodli jsme, že příští rok nepojedeme do Asie. Pro změnu asi zkusíme nejvyšší horu Jižní Ameriky," doplnil s tím, že hora Aconcagua měří necelých 7000 metrů.

Sulovský má za sebou 13 himálajských expedic, vystoupil na čtyři osmitisícovky nejvyššího pohoří světa. Jeho největším úspěchem byl výstup severní stěnou Mount Everestu, jehož vrchol je ve výšce 8848 metrů nad mořem. Tuto trasu v roce 1991 zdolal společně s Italem Battistinem Bonalim.

Jsou prvními a zatím jedinými horolezci na světě, kteří touto náročnou trasou na vrchol vyšli. V prosinci 2003 Sulovský vydal knihu Horolezec, která popisuje jeho vztah k horám.