A do vyřazovacích bojů vstupují jako velké favoritky. „Tím, že holky v posledním kole porazily Jižní Město, které tak v tabulce nakonec i přeskočily, jsou samozřejmě v dobré pohodě. Ale to už bylo, teď začíná ta pravá liga,“ uvedl Richard Urban, trenér ženské složky 1. SC Tempish Vítkovice.

Ostravanky si do úvodu vyřazovacích bojů vybraly na první pohled trochu překvapivě nejlepší z nenasazených týmů, páté Bohemians. Na druhé straně je ale už dvakrát v sezoně jednoznačně přehrály (12:4 a 11:1). „Soupeř nám sedí, i kvůli tomu, že se snaží hrát florbal. A při výběru jsme mysleli i na to, aby si holky zahrály nějaký těžší duel, aby zkrátka do každého zápasu nastupovaly na sto procent připravené,“ vysvětlil Richard Urban.

Vítkovické ženy, velké favoritky nejen čtvrtfinále s Bohemians, jsou v podstatě kompletní, chybějí jen dlouhodobě zraněné, či už se doléčující Zuzana Šponiarová a Kamila Paloncyová. „Tým je připraven, myslím si, že už i nějakým způsobem nastaven, teď zbývá doladit pár detailů či variant. Věříme, že třeba i série s Bohemkou nám k tomu pomůže, že bude prostor si i něco vyzkoušet a ověřit,“ dodal Urban, trenér ženského výběru 1. SC Tempish Vítkovice.

Čtvrtfinále mezi Vítkovicemi a Bohemians se rozehraje v Ostravě-Dubině zítra ve 20 hodin, druhý zápas je na programu o den později už v 15 hodin. Za týden pak bude pokračovat v Praze.