Zúčastní se hlavního turnaje ve dnech 7. a 8. dubna a zvou příznivce, aby si zahráli s nimi. „Já v tomto termínu budu sice mimo republiku a přijet nemohu. Ovšem zjišťovali jsme v šatně, kdo si tuhle zábavu nenechá ujít, a několik kluků přijde. S celou rodinou," řekl kapitán týmu Rostislav Olesz.

Zkušený světoběžník s mnohaletými zkušenostmi z NHL totiž přiznal, že stolní tenis je jedním z doplňkových sportů, které k hokeji neodmyslitelně patří. „Ping-pong je výborný zejména pro utužení party. Pro nás na kondičku asi ne, to bychom museli hrát pořád kolotoč. V naší posilovně býval stůl, na kterém jsme hrávali, ale někteří trenéři to zrušili. Teď to mají mladí v juniorce a my většinou hráváme turnaje u mě v baráku. Petr Korbel mi sehnal stůl, takže se máme kde scházet a hrát." A kdo platí v hokejových Vítkovicích za nejlepšího hráče? Podle Rostislava Olesze to není jednoduché říct.

„Žebříček je pohyblivý. Jeden turnaj vyhrál Karol Svoboda a hned se pasoval do role jedničky, ale on více turnajů nehrál. Myslím, že by mohl být tak na čtvrtém pátém místě. Výborně hrají Patrik Zdráhal, Roman Šturc a samozřejmě já," řekl s úsměvem.

Potvrdil přitom, že zábavu za stoly znají velmi dobře i hráči v NHL, kde je stolní tenis stejně populární, jako například ve Vítkovicích. „Ve Floridě jsme měli stůl, tam se to hrálo hodně. Starší hráči, jako Tomáš Vokoun, Radek Dvořák a další, ti to fakt uměli. Podobné je to i v Tampě a dalších klubech. Co jsem alespoň od kluků slyšel."

Od prvního okamžiku se Oleszovi zalíbily i ministoly, které jsou mobilní, skladné a lze si u nich užít rovněž spoustu zábavy. „Je to zpočátku těžké. Úplně jiné než na normálních stolech. Ale člověk se do toho hodně rychle dostane a teď už na nich hrajeme docela dlouhé výměny. Je to prostě výzva. Výhodou je, že se to dá hrát v každé kavárně nebo hospůdce, v kanceláři nebo doma. My jsme si zkrátka miniping-pong oblíbili," dodal kapitán vítkovických hokejistů.

JAROSLAV ODSTRČILÍK