Podobně na tom jsou s trochou nadsázky hráči ve Staré Bělé, kde před necelým rokem vznikl projekt OVopen, který organizuje tenisové turnaje pro amatéry.

Milovníci bílého sportu se na tamních kurtech rvou stejně jako nejlepší hráči světa o body do žebříčku. „Naše turnaje mají totožné názvy s těmi, které hrají profíci na okruhu ATP. Také body se připisují a obhajují stejným způsobem,“ řekl zakladatel projektu a pořadatel turnajů Radim Karafiát.

O uplynulém víkendu se odehrály dva turnaje. Sobota patřila těm zkušenějším a vyhranějším, spadajícím do skupiny Elita. O prvenství v turnaji „Cincinnati“ si to rozdalo 27 hráčů. Do finále se probojovala nasazená šestka Marek Mojak, který zdolal překvapení turnaje, nováčka Josefa Karlického 6:3, za což si připsal tisíc bodů a poskočil v žebříčku na sedmou příčku.

Také nedělní turnaj „Bejing“, spadající do skupiny Amatéři, přinesl parádní podívanou. Jako nůž máslem prošel turnajem Lukáš Novobilský, který kosil jednoho favorita za druhým a nezastavil se ani ve finále, v němž udolal nasazenou čtyřku Jakuba Tomáše 7:5. Do žebříčku započítal pět set bodů a okamžitě „vyletěl“ na celkové druhé místo.

Série turnajů pokračuje o tomto víkendu očekávaným „US Open“ spadajícího do skupiny Elita. Dvoudenní klání startuje v sobotu na dvorcích v areálu TJ Sokol Stará Bělá. Turnaj je určen maximálně pro 48 hráčů. Registrovat se mohou zájemci ještě do páteční sedmnácté hodiny na stránkách www.ovopen.cz. Startovné činí 400 korun na oba dny.

„Jde o poslední turnaj, který se odehraje pod širým nebem na antukových dvorcích. Další turnaje začnou už v rámci zimního režimu 15. října a přesunou se do haly,“ dodal Karafiát.