Během necelých čtrnácti dnů si florbalisté Vítkovic připsali třetí dvoubodový zisk. Úřadující mistři vyhráli v prodloužení 4:3 zásluhou branky Jana Šebesty duel v Pardubicích s místním Sokolem, který tak na výhru za tři body nad ostravským týmem stále čeká.

„I přes porážku v prodloužení jsem s výkonem týmu spokojený. Hodně dobře si počínal v naší brance Kuba Levinský, který kromě toho, že chytil pětapadesát střel, nás hodně podržel hned v úvodu utkání," liboval si Martin Czeczinkar, trenér Pardubic.

Podobně spokojený, až na jednu výtku, byl i Michal Deus, trenér Vítkovic: „Výkon byl možná nejlepší, jakým jsme se v letošní extralize prezentovali, jenže nás teď trápí koncovka. Z dvaceti tutovek jsme dali v Pardubicích jen čtyři góly a to je málo. Je to problém, navíc když soupeř třikrát plácne do míčku a stav je po šedesáti minutách 3:3. Pořád však platí, že jdeme svou cestou, a je otázka času, kdy nám to ve větší míře začne do soupeřových sítí zase padat."

V sobotu podvečer byl v Pardubicích tým okolo reprezentanta Martina Zozuláka v začátku zápasu skutečně produktivnější. Vítkovice sice v úvodní třetině domácí výrazně přestřílely, jenže Filip Bahník a Radek Krajcigr našli recept na překonání mladého gólmana Jakuba Rataje a do kabin šli s dvoubrankovým náskokem. „První třetina v našem podání byla skvělá. Nechyběl nám pohyb, důraz ani střelba. Kluci se parádně podporovali na každém centimetru hřiště, a po právu si tak vypracovali dvoubrankové vedení," vyjádřil se pardubický kouč.

Vítkovice se začaly prosazovat až okolo poloviny zápasu, kdy nejprve Ladislav Gál a po něm Jan Šebesta postupně umazali manko, a když se na začátku třetí třetiny trefil nejlepší vítkovický střelec v sezoně, Lukáš Hájek, zdálo se, že tým trenéra Michala Deuse po výhrách nad FBC Ostrava a Střešovicemi, které se zrodily až po samostatných nájezdech, si do tabulky připíše sedmé plnohodnotné vítězství v sezoně.

Jenže se to nepovedlo. Osm minut před koncem totiž předvedl perfektní nájezd už zmiňovaný Martin Zozulák, a zápas tak nakonec dospěl do prodloužení. V něm se po třech a půl minutě radoval jako poslední muž v utkání Jan Šebesta, který nejenže odmítl další samostatné nájezdy, vstřelil druhý gól v utkání, ale navíc trefil po asistenci kapitána Pavla Bruse Vítkovicím z devětapadesáté střely v utkání (!) prémiový bod, díky kterému minimálně až do dnešního večera přeskočil jeho tým doposud druhou Mladou Boleslav. „O konečném výsledku nakonec rozhodlo naše zaváhání v obraně," dodal kouč domácích Martin Czeczinkar.

Sokol Pardubice – 1. SC Vítkovice 3:4 pp (2:0, 0:2, 1:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Bahník (Šťastný), 16. Krajcigr (Oubrecht), 53. Zozulák – 25. Gál (Zbořil), 31. Šebesta (Hájek), 43. Hájek (Brus). Rozhodčí: Novák, Škaloud. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 260.

Pardubice: Levínský – Brychta, Škeřík, Burian, Teichman, Zozulák – Oubrecht, Lisa, Dlesk, Krajcigr, Němeček – Hauschke, Šťastný, Janeček, Bahník, Chmelař.

Vítkovice: Rataj – Hubálek, Zbořil, Veltšmíd, Hájek, Šebesta – Brus, Jankulár, Matějčík, Gál, Matuš – Delong, Pešat, Bräuer.