Její dny však určitě přijdou. Vždyť na svém kontě už má mezi elitou jeden titul, hraním si stačila brzy vydělat svůj první milion dolarů. „Když na okruhu začínala, hrála uvolněně, bezstarostně, a tak jí to maximálně vyhovovalo. Teď už je situace trochu jiná. V některých zápasech je na ní vidět nervozita, ta se projevuje hlavně při servisu a na síti, kde má ještě pořád rezervy,“ tvrdí legendární Chris Evertová, osmnáctinásobná grandslamová vítězka. A jedním dechem dodává: „Myslím, že do dvou let vyhraje titul na grandslamu.“

Zástup dalších expertů vidí v rodačce z Atlanty budoucí Serenu Willimsovou. Jedním z nich je i Patrick Mouratoglou, bývalý kouč velké šampionky, v jehož akademii v Nice Gauffová od deseti let trénuje. „Když v roce 2014 přišla na zkoušku, udělala na mě dojem svou odhodlaností, atletičností a bojovým duchem,“ říká.

Česká tenistka Karolína Plíšková.
Češky v Ostravě dohrály, Plíšková znovu nestačila na Kuděrmetovovou

„Gauffová má schopnosti na to, být nejlepší hráčkou historie. Dokonce může být lepší než Serena Williamsová. Ta je dosud bez diskuzí nejlepší, nicméně Coco má všechny důležité vlastnosti ji překonat. Bude superstar,“ má jasno bývalá britská tenistka Sue Barkerová, vítězka French Open 1976.

Gauffová už nakoukla do světové padesátky (po turnaji v Ostravě se do ní zase vrátí). Celý tenisový svět pobláznila loni, kdy ve Wimbledonu dokráčela z kvalifikace až do osmifinále. Že to nebyla náhoda potvrdila během následujících dvou grandslamů. Na Australian Open zase vyřadila obhájkyni titulu Naomi Ósakaovou.

O to, aby nelétala v oblacích, se stará především její otec a zároveň trenér Corey. „Je logické, že její cesta nabídne vzestupy, ale i pády. Zažije velká vítězství i bolestivé porážky, ze kterých se bude dlouho vzpamatovávat,“ podotýká Corey Gauff.

Do českých hal, které jsou uzavřené, teď ostravští volejbalisté nemohou. Trénují proto střídavě v polském Rybniku a Radlinu.
Ostravští volejbalisté neleží v posteli. Azyl našli v polských halách