Kvitová měla utkání výborně rozehrané. Po rychle získaném první setu vedla v tom druhém 4:2 a vypadalo to na pohodový postup do čtvrtfinále.

Dvacetiletá Ruska se ale nevzdala, druhou sadu urvala v tie-breaku, a ve třetí sadě šla do náskoku 2:1 s brejkem.

Domácí hvězda zareagovala. Okamžitě si vzala ztracený servis zpět a rozhodující brejk si schovala do osmé hry. Následně při podání využila hned první mečbol.

„Byl to strašně náročný zápas. Ve druhém setu se mi to nepodařilo dotáhnout. Ona ale zahrála dobře. Tie-break byl vyrovnaný, urvala ho na svou stranu,“ začala hodnotit utkání Kvitová.

„Po tom druhém setu jsem byla fyzicky i psychicky vyčerpaná,“ přiznala dvojnásobná wimbledonská šampionka. „Ze začátku třetího setu jsem ztratila podání a tak nějak jsem jen hrála a čekala na šanci, která nakonec přišla,“ vykládala Kvitová.

„To mi pomohlo, stejně jako diváci, kteří mě hnali celý zápas, i když jsem byla docela vyřízená. Byli tady, fandili a vyburcovali mě k ještě lepšímu výkonu,“ dodala Petra Kvitová.

Středeční výsledky:

1. kolo: Riskeová (USA) - Ferrová (Fr.) 6:4, 1:6, 6:4, Ostapenková (Lot.) - Blinkovová (Rus.) 6:4, 6:0. 2. kolo: Kvitová (2-ČR) - Potapovová (Rus.) 6:1, 6:7 (4:7), 6:3, Šwiateková (1-Pol.) - Putincevová (Kaz.) 6:4, 6:4, Kontaveitová (Est.) - Badosaová (Špa.) 6:3, 6:4.

Čtvrteční program:

Cetrkurt: 12:00 Rybakinová (Kaz.) - Linetteová (Pol.), Sakkariová (Řec.) - Ostapenková (Lot.), Martincová (ČR) - Pavljučenková (Rus.), 18:00 Sorribes Tormová (Šp.) - Benčičová (Švýc.), Riskeová (USA) - Teichmannová (Švýc.).