Pětadvacetiletá Kontaveitová na konci srpna triumfovala v Clevelandu, celkově má na kontě tři vítězné turnaje. Sedm finálových zápasů prohrála. Titul z J&T Banka Ostrava Open jí vynesl prémii 68 570 dolarů (téměř 1,5 milionu korun).

O rok starší Sakkariová hrála v Ostravar Aréně první finále v sezoně, pětkrát předtím v semifinále neuspěla. V sobotu zdolala turnajovou jedničku Igu Šwiatekovou z Polska ve dvou setech, druhý titul k předloňskému úspěchu z Rabatu ale nepřidala.

Světová třicítka Kontaveitová totiž přijela do Ostravy ve výtečné formě. Ve čtyřech předchozích zápasech neztratila set, a to přitom narazila na tři nasazené hráčky včetně Kvitové a olympijské vítězky Belindy Bencicové.

FC Baník Ostrava - Bohemians (utkání 9. kola FORTUNA:LIGY, 25. 9. 2021).
PODÍVEJTE SE: Baník versus Bohemians před bitvou i po ní. Choreo, hymna, oslavy

Ani Sakkariová ve finále nevěděla, jak na ni. Estonka se výtečně bránila, a jakmile turnajová čtyřka ve výměně jen trochu polevila, přiletěl na její polovinu dvorce nechytatelný úder. Po dvou brejcích vyhrála Kontaveitová úvodní set hladce 6:2.

Mnohem vyrovnanější druhá sada se pak protáhla na hodinu, ale vítězku měla nakonec stejnou. Sakkariová zkoušela měnit rytmus hry, ale Kontaveitová odolávala a skoro nechybovala.

Za stavu 5:4 se ještě při soupeřčině servisu k mečbolu nedostala, ale dvanáctý game pak ve velkém stylu získala čistou hrou a oplatila Sakkariové olympijskou porážku z Tokia.

Fotbalisté Baníku Ostrava porazili v utkání 9. kola FORTUNA:LIGY Bohemians 4:1.
Velký obrat Baníku s klokany! Laštůvka kouzlil i chyboval, první gól Budínského

Nedělní výsledky:

Dvouhra - finále: Kontaveitová (Est.) - Sakkariová (4-Řec.) 6:2, 7:5.

Čtyřhra - finále: Mirzaová, Čang Šuaj (2-Ind./Čína) - Christianová, Routliffeová (3-USA/N. Zél.) 6:3, 6:2.