V kategorii mladších žáků (rok nar. 1994 a mladší) se o první tři místa dělí Michal Beneš, Ondřej Bajger a Tibor Pavlík.

Beneš je členem oddílu SKST Brno, ovšem již druhým rokem se připravuje ve sportovním centru mládeže při TJ Mittal Ostrava. Velmi nadějná je situace v kategorii staršího žactva (rok nar. 1992 a mladší), kde je na druhém místě Bajger, šestý v žebříčku je Jan Holáň a osmý Vojtěch Klimek, který je hráčem, jenž udělal největší výkonnostní skok. Před sezonou byl totiž v žebříčku jednadvacátý.

V kategorii dorostu (rok nar. 1989 a mladší) je na 6. místě David Merta, 11. Jiří Javůrek. Oba mají v příští sezoně reálnou šanci dostat se na evropský šampionát juniorů. V kategorii dorostenek je Eva Šubčíková z Frýdlantu třetí, stejně jako šestá Veronika Malíková z Břeclavi se obě dlouhodobě připravují v ostravském sportovním centru mládeže.

V posledním bodovacím turnaji skončil mezi staršími žáky Bajger na 2. místě, spolu s Benešem vyhráli čtyřhru, když ve finále zdolali pár Klimek, Štrofem. Beneš byl ve dvouhře na 5.-8. místě, Klimek 9.-16., když prohrál s celkovým vítězem Štrofem.

V kategorii dorostu prohráli Merta i Javůrek se suverénním vítězem M. Obešlem, ve čtyřhrách obsadily páry Merta- Javůrek a Klimek-Knybel shodně 3. místo. Úspěch je to hlavně pro druhý pár, který z pozice nenasazené dvojice překvapivě postoupil až do semifinále. Mezi dorostenci se neztratili ani další hráči TJ Mittal, zvláště výkon Klimka zaslouží ocenění. Ve skupině hrál vyrovnaný zápas s celkovým vítězem M. Obešlem, a se smůlou ztratil vedení 4:0 v pátém setu s loňským kadetským reprezentantem F. Obešlem.

V polovině dubna čeká ostravské stolní tenisty turnaj TOP12 jednotlivých kategorií, následuje republikový šampionát družstev staršího žactva a dorostu, v květnu jsou pak na programu MČR jednotlivců v jednotlivých kategoriích. Ani na těchto turnajích nejsou ostravští mladí hráči bez šancí na TALENT. Jednou z nadějí ostravských stolních tenistů je Ondřej Bajger.