„Letos se nám podařilo zajistit v kategorii mužů mimořádně kvalitní obsazení, kterému vévodí daviscupoví reprezentanti Zdeněk Kolář, Vít Kopřiva, Jiří Lehečka a Václav Šafránek,“ řekl ředitel šampionátu Martin Hynek.

Z ostravských hráčů jsou pořadatelé zvědaví na výkon Davida Pojlaka (finalista 2017) a Petra Michneva (vítěz 2016), kteří startují na volnou kartu. „O síle letošního ročníku hovoří fakt, že poslední mistr Filip Duda se nevešel mezi nasazené hráče,“ upozornil Hynek.

Daniel Tetour je novou posilou Baníku Ostrava. Na snímku při podpisu smlouvy s majitelem slezského klubu Václavem Brabcem. Soustředění v Rakousku, čtvrtek 13. srpna 2020. Foto: FC Baník Ostrava
Potvrzeno! Tetour je třetí posilou Baníku, podepsal smlouvu na dva roky

„V ženách to bude hodně vyrovnané, těžko hledat favoritku,“ dodal Martin Hynek. Turnajovou jedničkou je Johana Marková, mezi nasazenými jsou také obě hráčky Orlové, Nikola Tomanová (finalistka posledních dvou ročníků) a Karolína Kubáňová (vítězka 2017).

Zajímavá bude také konfrontace s vycházejícími hvězdičkami českého tenisu. Které to jsou? Darja Viďmanová, Linda Nosková, Brenda Fruhvirtová a Kristýna Tomajková. Po celých pět dní je vstup zdarma.