„Poté, kdy jsme sestavili tým, jsem si byl téměř jistý, že je dostatečně kvalitní a postoupíme. Nečekal jsem však, že to bude tak dominantním způsobem. Všichni odvedli skvělou práci a chtěl bych jim za to poděkovat,“ řekl vedoucí družstva Libor Škerko.

Oddílem s bohatou historií, který loni oslavil pětadevadesátiny, prošla řada skvělých tenistů a tenistek. Tak třeba daviscupoví reprezentanti Jan Smolínský a Jiří Parma či fedcupová reprezentantka Květa Hrdličková-Peschke.

Na kurtech v Komenského sadech se prohánělo též mnoho osobností. Z těch nejznámějších bývalá světová jednička a ostravský rodák Ivan Lendl, wimbledonský vítěz Jaroslav Drobný, ale také namátkou český prezident z let 2003 až 2013 Václav Klaus.

K nejvýraznějším organizačním úspěchům oddílu patřilo uspořádání prvního poválečného Mistrovství ČSR jednotlivců mužů a žen. Na přelomu 70. a 80. let minulého století se postupně probojoval Baník do nejvyšší soutěže, kde figuroval v popředí tabulky.

V devadesátých letech s měnící se politickou a hospodářskou situací musel oddíl odstoupit od finančně náročného výkonnostního tenisu dospělých. A k tomu se nyní, v rámci aktuálních možností, pokouší vrátit.