Tým přijel tradičně pendolinem něco po poledni. Na úvodní setkání s novináři zamířili do vestibulu svinovského nádraží nehrající kapitán Jaroslav Navrátil, Jiří Veselý, Adam Pavlásek a nováček Tomáš Machač.

Chyběl Lukáš Rosol, který se vrací z turnaje ve francouzském Rennes, druhý mladík Jiří Lehečka se zase přesunuje letecky z Austrálie. „Všichni se na zápas moc těšíme,“ řekl bezprostředně po příjezdu Jaroslav Navrátil.

„Holandsko je na jedné straně těžký soupeř, ale na druhé straně schůdný soupeř. Nemají žádného hráče první dvacítky, tak o to se budou kluci více rvát. Důležitá bude forma. Ta je kolikrát jiná, než na turnajích,“ dodal Jaroslav Navrátil.

close Příjezd českého Davis Cup týmu na nádraží Ostrava-Svinov, 27. ledna 2019 v Ostravě. info Zdroj: Deník / Lukáš Ston zoom_in

Vítězové kvalifikace postoupí do listopadového finálového turnaje, v kterém bude v Madridu usilovat o salátovou mísu 18 týmů během jediného týdne.

Všechny zápasy se budou hrát pouze na dva vítězné sety. Kvalifikační kolo se skládá ze dvou pátečních dvouher a sobotní čtyřhry se zbylými dvouhrami.
Přímo do finálového turnaje se dostali loňští semifinalisté z Francie, Španělska, Chorvatska a USA a divoké karty dostaly Argentina a Velká Británie.

Vstupenky na utkání lze zakoupit v síti Ticketportal. Permanentka na oba dny stojí od 590 do 690 korun. Za jednodenní lístek pak fanoušek zaplatí od 350 do 400 korun.