Další nominované členky týmu obhájkyň trofeje – Kateřina Siniaková (40.) a Lucie Šafářová (55.) – se v Ostravě objeví se zpožděním, způsobeným přesunem z Asie, kde ještě o víkendu bojovaly na turnaji v Tchaj-peji.

„Lucka už sice přistála v Praze, ale k nám by se měla připojit v pondělí na večeři. A Katka Siniaková za námi dorazí až v úterý," uvedl Petr Pála. „Vypadá to tak trochu, jako když se scházejí švábi na pivo, ale jsem rád, že se Lucka na posledním turnaji dostala do semifinále a Katka si zahrála deblové finále," doplnil.

Vzhledem k tomu, že souboje o postup do další fáze Fed Cupu, který Češky vyhrály pětkrát v posledních šesti letech, začínají až v sobotu, nebere Petr Pála pozdní příjezd dvou hráček jako extrémní komplikaci.

„Teď zkoušíme někoho z kluků z okolí sehnat na trénink, aby Kája a Bára nehrály jen spolu," upřesnil s tím, že v týdnu bude klást důraz na důkladnou přípravu.

„Jsme sice favority, ale holky nesmí zapomenout, že proti nim bude stát Garbiňe Muguruzaová, což je hráčka první světové desítky. Sice se Španělky musejí obejít bez zraněné Carly Suárezové, přesto si myslím, že nás čeká velmi těžké utkání," dodal Petr Pála, kapitán českého fedcupového týmu.

Souboj českých obhájkyň titulu v tenisovém Fed Cupu se Španělskem, které soutěži vládlo v devadesátých letech minulého století (pět vítězství, to poslední v roce 1998), začne v Ostravar Aréně v sobotu 11. února a pokračovat bude i o den později.