„Každá žena a dívka v Českém běhu je vítězkou a společně tvoříme velkolepou atmosféru. Čistá radost z běhu, bytí spolu a moře endorfinů čeká všechny i letos,“ vysvětlila Šárka Mokrá, jedna z organizátorek akce z atletického oddílu SSK Vítkovice, že v oblíbeném městském silničním závodě se na tratě 10, 5 a 2,5 kilometrů společně vydávají ženy a dívky bez rozdílu věku i sportovní výkonnosti a důležitější než dosažený čas je pro ně radost z pohybu.

Zápas 18. kola extraligy volejbalistek TJ Ostrava - Sokol Frýdek-Místek 3:1.
Ostrava přiložila pod kotlík a rok zakončila vítězstvím v derby. Podívejte se

„A kdo neběhá, chodí, protože Český běh žen má příjemný závod také v chůzi s nordickými holemi. Maminky mohou běžet se svou ratolestí v kočárku. A pokud máte potomka nebo kamaráda, kterému v pohybu pomáhá invalidní vozík, může s vámi taky na trať,“ připomenula Šárka Mokrá.

Předprodej startovného v podobě dárkových poukazů byl zahájen 6. prosince 2022. Letošní novinkou je možnost výběru s tričkem nebo samostatně. V první vlně (za 833 a 333 korun), která skončila na Štědrý den, se zaregistrovalo celkem 205 účastnic, z nichž 58 touží běžet v originálním tričku. Jsou z celého Moravskoslezského kraje, ale i z Liberce, České Třebové, Zlína nebo Olomouce.

V Ostravě se teď dá hrát padel i v zimě. Dva nové kurty otevřel v Trojhalí na Nové Karolině Padel Club Ostrava. Prvním turnajem na nich bude 10. prosince 2022 Padel Cup.
Sezona podzimem nekončí, v Trojhalí se teď hraje padel i v zimě. Podívejte se

Druhá vlna registrace začala 25. prosince 2022 a potrvá do 31. března 2023 s cenami 944 (s třičkem) a 444 korun, třetí od 1. do 30. dubna (1050 a 555), čtvrtá 1. až 25. května (pouze bez trička za 666 korun) a poslední přesně za pět měsíců na místě v den startu 3. června (bez trička za 777 korun).

Do cíle jubilejního 10. ročníku před obchodním centrem Forum Novoá Karolina v Ostravě doběhlo 28. května 2022 celkem 532 žen a dívek, navíc doprovodných běhů se zúčastnilo přes pět stovek dětí. A všechny skvěle i vloni bavil oblíbený herec, režisér a spisovatel Jakub Kohák.