Patrik Kincl, Kaik Brito, nebo John Hathaway budou nakonec proti původnímu plánu chybět. O podíl na pokladu v hodnotě milion eur ale chtějí bojovat Alex Lohoré, Samuel Krištofič, Bojan Veličkovič, Apollo Silva, Máté Kertész, Němec Christian Jungwirth a mnoho dalších. Domácí publikum bude zajímat David Kozma, bývalý šampion weltru, který v Ostravě přišel v prosinci o svůj titul.

„Na zápasy se obecně netěším, a teď je to stejné. Spíše se těším, až budu mít výhru a bude po všem,“ říká pro Deník „Růžový panter“, jehož sokem bude Polák Lukasz Siwiec, šampion Babilon MMA, třetí největší organizace v Polsku.

„Vím, že má skóre devět jedna, umí vyhrávat. Je dobrý hlavně na zemi, ve wrestlingu, je menší, podsaditý, takže to bude zajímavé,“ míní Kozma, který je považován za jasného favorita. Podcenit soupeře ale nehodlá. „Může se zdát jako slabší, protože není tak známý, ale myslím si, že je to kvalitní zápasník,“ dodává.

close Oktagon 37, 3. prosince 2022 v Ostravě. info Zdroj: Deník/Pavel Netolička zoom_in David Kozma s promotérem Ondřejem Novotným v prosinci v Ostravě.

Karvinského rodáka po delší době nečeká titulový zápas, tím pádem se musí připravit i na kratší bitvu. Místo pěti kol jen na tři. „Příprava je stejná. Kondiční trenér možná změnil jen intervalové cvičení. Je však pravda, že mám radši titulové výzvy, protože zápasy jsou delší, soupeři v pozdějších kolech odchází, zatímco já na tempu přidávám a přidávám. Tohle mi do karet nehraje, ale musím se s tím vyrovnat,“ hodnotí David Kozma.

Že by po odstoupení jmen jako jsou Kincl, Hathaway, nebo Brito měl mít lehčí cestu k celkovému triumfu, si nemyslí. „Všichni soupeři jsou dobří,“ má jasno. „Ale vše začíná prvním zápasem, který musím zvládnout, abych šel dál. Věřím, že mi pomohou i lidi, budu doma, i když tentokrát jsem nezařizoval tolik lístků, jako obvykle. Bylo s tím hrozně práce. Teď jen pro ty nejbližší. Atmosféra však věřím, že bude skvělá,“ uzavírá David Kozma.

Z domácích ostravských borců se ukáže ještě jeden. Jan Široký se v lehké váze popere s Jaroslavem Pokorným.

Vše ale vypukne již v pátek. V City Campusu na Černé louce proběhne od 16.30 hodin velká tisková konference za účasti všech aktérů Gamechangeru. Navíc dorazí a na otázky novinářů i diváků budou odpovídat i dva velcí rivalové, kteří se střetnou v květnu v O2 Aréně – Karlos Vémola a Patrik Kincl.