Jeden z dlouholetých ostravských boxerů Josef Pekárek se v jednačtyřiceti letech převtělil do role promotéra a rozhodl se prakticky na vlastní pěst uspořádat galavečer boxu. Ten se uskuteční už v pátek (6. listopadu od 18 hodin) v ostravské hale Tatran. „Chtěl bych široké sportovní veřejnosti ukázat, že na Ostravsku máme pořád hodně skvělých boxerů, kteří si zaslouží pozornost fanoušků, ale také sponzorů," říká Josef Pekárek, který se přípravě akce věnuje už několik týdnů. „Ve městě funguje sedm boxerských klubů, které ale mezi sebou, bohužel, nespolupracují. To je věc, která mě jako zkušeného borce v letech hodně štve. Galavečer pořádám i proto, abychom se pokusili zase ostravské boxerské hnutí, resp. kluby stmelit. Sám už nějaký čas tvrdím, že pokud bychom v Ostravě vytvořili jeden silný klub, tak můžeme klidně bojovat o titul mistra České republiky. Za tím názorem si stojím, nikdo mi ho nerozmluví," tvrdí Pekárek s tím, že momentálně se finance tříští a žádný z klubů v této chvíli nemá extraligové ambice. „A to je podle mě velká škoda. V minulosti se tady konal Memoriál Václava Procházky, později Velká cena Ostravy. Nyní už nic," říká s lítostí v hlase.

S boxem ve městě to šlo z kopce od chvíle, kdy ho přestal finančně podporovat podnikatel Daneš Zátorský. „Může si na něj říkat každý, co chce. Já nechci hodnotit jeho podnikatelské aktivity, ale on byl poslední, který se o box ve městě staral. A z mého pohledu tehdy box prožíval doopravdy zlaté časy. Všichni boxeři měli podmínky jako fotbalisté Baníku nebo hokejisté Vítkovic. A to doopravdy nepřeháním. Tehdy všechny boxerské kluby táhly, jak se říká, za jeden provaz a dařilo se taky práci s mládeží," tvrdí Pekárek. Stejně upřímně, jako o současných poměrech v boxu, mluví také o přípravách na Box Gala Night, jak se celá show oficiálně jmenuje. „Ta sranda vyjde zhruba na čtyři sta tisíc. Do této částky se prostě musíme vejít. Když budeme na nule, budu spokojený. Hlavně si přeju, abych moc neprodělal," říká Pekárek.

Sám si váží všech partnerů a sponzorů, kteří akci nějakým způsobem podporují. „Všichni víte, jak to v Ostravě chodí a běží. Sponzorské portfolio mám postavené na pomoci kamarádů, známých a svých partnerů z vlastního podnikání. Snad se vše podaří, hala bude plná a lidé půjdou domů spokojení," přeje si Pekárek. Sám přiznal, že kvůli přípravám akce v posledních dnech trošku ošidil trénink. A to v jednom z hlavních zápasů večera vyzve slovenského reprezentanta a účastníka olympijských her v Atlantě Pavola Polakoviče. „Kamarádům říkám, že to celé pořádám a jako poděkování ještě dostanu večer přes držku," směje se Pekárek.

Kdo ho zná, tak ví, že to s ním nebude mít o tři roky mladší slovenská hvězda vůbec snadné. „Moc se na ten zápas těším, v ringu nechám všechno. Uvidíme, kdo bude mít po zápase ruce nahoře,Program Box Gala Night 2015" dodal Pekárek.