Na hřišti se nejčastěji objeví ve chvílích, kdy se Ostravě nedaří, jako střídající volejbalista má většinou za úkol rozhodit soupeře svým servisem.

Do sobotního domácího utkání 16. kola extraligy proti Aeru Odolena Voda ale Tomáš Dvořák zasáhl na svém postu.

Devatenáctiletého nahrávače poslal trenér na palubovku v polovině druhého dějství, kdy tým prohrával.

„Po vyhraném prvním setu 25:11 jsme vypadli z role a mysleli si, že to bude jednoduché. Bohužel Odolka se dokázala rozehrát a dostat do zápasu. Začala si víc věřit, mlátit do balonů a to jí vycházelo," viděl Tomáš Dvořák důvody nepříznivého vývoje 2. setu, do kterého naskočil a snažil se ho zvrátit.

„Prohrávali jsme asi o deset bodů, ale nervy jsem neměl. Cítil jsem se uvolněně a chtěl klukům pomoct zvednout hru," svěřil se 19letý nahrávač. „Než jsem se rozehrál, bylo to hodně kostrbaté, ale pak už jsem cítil, že to začalo fungovat a s každým balonem to bylo lepší. Za šanci jsem rád, bohužel výsledek je takový, jaký je," byl Dvořák, který obvykle „kryje záda" 23letému slovenskému nahrávači Jánu Halajovi, zklamaný prohrou 2:3.

Na hřišti zůstal až do konce utkání, které pro něj bylo nejdelší v této sezoně extraligy. „Dvořka zvedl tým svou bojovností, přes jeho blok už se Odolka tolik neprosazovala jako přes Jána. Nadrazil spoustu bodových míčů, které jsme potom dohrávali, pomohl také na servise a chytil se i v poli. Až na dvě tři chyby, kdy nahrál nízké balony do hlavního kůlu pod blok, nehrál špatně," hodnotil kouč Zdeněk Šmejkal výkon mladého nahrávače.

Druhou sadu sice Ostrava nezískala, ale uspěla ve třetí a ve čtvrté vedla 24:23.

„Měli jsme to v rukou a mohli ukončit celý zápas, místo toho jsme ho dotáhli do špatného tie-breaku. O to víc nás to mrzí," byl Dvořák zklamaný prohrou 12:15 v pátém dějství.

„V tie-breaku jsme nezvládli spoustu situací, kdy nám chodily balony mezi blok, zkazili jsme podání, servis soupeře přihráli přes síť, nebo dostali eso. To jsou balony, se kterými nemá nahrávač co do činění," označil trenér Ostravy největší chyby.

„Ztratili jsme dva velice důležité body, které nás v celkovém součtu budou mrzet," připomenul Dvořák, že Ostrava bojuje o účast v osmičlenném play-off. V tabulce je zatím devátá.

„V dalších utkáních musíme podat lepší výkon a dokázat, že na to máme. Věřím, že žádné body už neztratíme, tým se teď ještě víc semkne a na hřišti nechá všechno," přeje si mladý nahrávač postup mezi elitní osmičku družstev.

Šanci zabodovat budou mít ostravští volejbalisté v dalších dvou kolech extraligy, která hrají doma – ve čtvrtek se Zlínem a v sobotu s Českými Budějovicemi.
Oba duely začínají v hale Sarezy v Hrušovské ulici v 17 hodin.