Povede se mu totéž, co před čtyřmi lety, kdy se před Vánoci vrátil ze švýcarského Wileru a o pár měsíců později slavil s Vítkovicemi prozatím poslední titul?

Tomáš Sladký se vrací do Vítkovic. Ilustrační foto„Pocity z událostí posledních dnů jsou prozatím hodně smíšené. Na jedné straně opouštím po třech letech klub, v němž jsem prožil úžasné chvíle, na druhé straně se však vracím do míst, kde jsem vyrostl a kde jsem si před časem vychutnával vrchol klubové kariéry," říká Tomáš Sladký v rozhovoru pro klubový web 1. SC WOOW Vítkovice.

Podle vlastních slov nejde do neznáma. „Vítkovice pořád pozorně sleduji a chci zdůraznit, že hrají nejlepší florbal v Česku. A taky věřím, že mezi kluky, z nichž většinu dobře znám, rychle zapadnu. Hodně se těším na spolupráci s Martinem Tokošem," zdůrazňuje majitel bronzu z MS v roce 2010.

Do sestavy momentálně čtvrtého týmu české florbalové extraligy by mohl Tomáš Sladký naskočit už mezi svátky v derby proti FBC ČPP Remedicum Ostrava (hraje se 27. prosince od 18 hodin v přívozné hale Sareza – pozn. red.).

„Jediné, co by tenhle termín mohl zhatit, je nefungující fax a vánoční dovolená v sídle Mezinárodní florbalové federace (IFF)," pousmál se s tím, že už se nemůže dočkat českých florbalových fanoušků. „Ve Finsku se totiž moc na florbale nefandí, takže se těším až se s těmi vítkovickými ‚ultras' zase pozdravím," dodal Tomáš Sladký.