Jedním z důvodů konce slovenského kouče byl fakt, že s týmem nepostoupil do českého play-off a nezískal medaili v bojích o český titul.

„Poslední dvě sezóny jsme měli velké problémy s nevyrovnaností našich výkonů v jednotlivých zápasech. Především v uplynulé sezóně jsme v Interlize odehráli povětšinou velmi dobré zápasy proti nejsilnějším soupeřům, ale přesný opak jsme předváděli proti týmům ze středu a nižších pater tabulky, což nás stálo účast v českém play-off,“ vyjádřil se pro klubový web manažer Poruby Libor Adámek.

Zároveň však práci Petera Olšavského, který nyní míří do své vlasti a trénovat bude tým žen a starších dorostenek HC Tatran Stupava, si pochválil. „Zisk Českého poháru a semifinále Challenge Cupu jsou úspěchy, které se nám nepodařilo v minulosti získat s mnohem silnějším kádrem a osobně je řadím mezi trojici největších sportovních klubových úspěchů vůbec. Také to je důvod proč budeme na působení Petera Olšavského v Porubě vzpomínat jen v dobrém,“ míní Adámek, který ocenil i práci Olšavského s mladými hráčkami.

„Přišli jsme o šestici kvalitních a zkušených hráček (Adámková, Ryšánková, Marčíková, Šviráková, Tomašechová, Mýlková), které přestoupily do zahraničí nebo přerušily kariéru. To je v podstatě základní sestava a možnost adekvátně doplnit kádr stejně kvalitními hráčkami nebyla ihned reálná. Prioritou proto byla plynulá přestavba kádru včetně zapracování mladých hráček a postupné zkvalitňování herního projevu. V tomto ohledu hodnotím práci trenéra Olšavského velmi pozitivně. Vždyť se stačí jen podívat, jak důležitou roli dnes v našem týmu mají velmi mladé hráčky jako Polášková, Desortová nebo Konečná,“ řekl Adámek.

 „Přesto si ale myslím, že jsme měli v daném období získat aspoň jednu medaili z české ligy. To musíme hodnotit jako neúspěch,“ uvedl Libor Adámek.

„Každopádně musím Peterovi za jeho práci pro náš klub velmi poděkovat. Po odborné i lidské stránce si ho nesmírně vážím a přeji mu v jeho další trenérské kariéře jen to nejlepší,“ dodal Libor Adámek s tím, že týmu by se v příštích dnech měl ujmout velezkušený slovenský trenér Dušan Daniš. „Zbývá dořešit několik drobností a myslím, že během tohoto týdne tuto změnu na naší trenérské lavičce oficiálně oznámíme,“ uzavřel Libor Adámek.