A výchozí pozici věru zlou nemají. Tým Tomáše Martiníka a Jiřího Veleckého sice skončil v základní části druhý, ovšem jak se semifinálovými chodovskými rivalkami, tak i s případnými Superfinálovými soupeřkami (Herbadent Praha či Bohemians) mají v letošní sezoně pozitivní zápasovou bilanci.

Ve čtvrtfinále play-off si vítkovické ženy v soubojích s Olomoucí otevřely střelnici. Soupeřkám z Hané nasázeli ve čtyřech duelech celkem sedmatřicet branek, přičemž inkasovaly pouze osmkrát. „Ale nejdůležitější bylo, že jsme sérii vyhráli nejrychlejším možným způsobem. Ale je fakt, že čtvrtfinále se nám povedlo i střelecky. Na druhé straně je série na čtyři vítězné zápasy docela dlouhá a nedá se čekat, že v ní nepřijde chvilkové podcenění nebo i zvednutí soupeře, proto zápasy v Olomouci nebyly z naší strany až tak povedené jako úvodní dva duely doma, kde holky byly suverénní," ohlíží se za 1. kolem play-off Jiří Velecký, mladší z dvojice vítkovických trenérů.

Podobně jako muži, i vítkovické družstvo žen čeká na start semifinále proti Chodovu dlouhých čtrnáct dnů. „Tahle pauza se nám však momentálně docela hodila, protože jsme v kádru měli docela velkou marodku," přiznává osmatřicetiletý kouč s tím, že zatím neví, zda se mu do neděle všechny opory týmu uzdraví. „Ale snad to nějak půjde," přeje si s tím, že ale konkrétní moc být nechce.

S Chodovem jeho svěřenkyně letos odehrály tři zápasy, ve kterých bylo skóre vždy těsné (v lize 3:1 a 3:4 po nájezdech, v poháru 2:1), a paradoxně to byly zápasy s malým počtem vstřelených branek. „Podle mě to bylo možná tím, že oba týmy ví o síle soupeře směrem dopředu. A proto se v těch zápasech Vítkovice i Chodov více zaměřovaly na obranu. Taky to však mohlo být tím, že v těchhle duelech na sebe narážely a teď minimálně čtyřikrát znovu narazí družstva hrající podobným stylem. Každopádně je to zvláštní, přitom, kdybych si promítl předchozí vzájemná utkání, v nich bylo na obou stranách hodně střel a i šancí bylo docela dost," vysvětluje Jiří Velecký.

Sám dobře ví, v čem je Chodov, který základní část dohrál na třetím místě ss šestibodovým odstupem na druhé Vítkovice, silný.

„Těží z fyzicky náročného a hodně běhavého florbalu, snaží se být hodně aktivní, a kdybych to trošku přehnal, hraje kanadský styl nahoru dolů," usmívá se s tím, že recept na překonání tohohle systému zná.

„V teoretické rovině je to celkem jednoduché nesmíme se soupeřkám přizpůsobit, naše holky se musí snažit celou dobu hrát svou hru," upřesňuje kouč Jiří Velecký, který v letošní sezoně povede v obou úvodních semifinálových zápasech ženy Vítkovic do boje až po duelech vítkovických a mladoboleslavských mužů.

„Kdoví, třeba i tohle se projeví pozitivně. Atmosféra v hale v zápasech mužů bývá většinou velmi kvalitní, a snad tohle prostředí před vlastním zápasem naše holky ještě víc nabudí," doplňuje Jiří Velecký, jeden z trenérů žen 1. SC WOOW Vítkovice.