„Někteří trenéři dokonce říkali, že budeme v tomhle složení hrát letos maximálně bagrball,“ usmál se trenér Zdeněk Pommer po sérii play-off o 3. místo, v němž jeho svěřenkyně ve středu večer podruhé porazily KP Brno 3:2.

V odvetě na jihu Moravy jste ve zkráceném tie-breaku prohrávali 9:13. Čekal jste, že takový stav ještě otočíte?

Věřili jsme pořád. V šatně jsme si říkali, že i když bude mít zápas nepříznivý vývoj, tak to nevzdáme, budeme bojovat o každý balon, a to se nám podařilo.

Co bylo faktorem, který vedl ke zvratu?

Nahrávačka Kačka Valková za to jako kapitánka zatáhla výborným servisem, ale pochválit bych chtěl celý tým za bojovnost a za to, že nikdo nesložil zbraně. Každý, kdo přišel na hřiště, pomohl. V závěru tie-breaku jsme byli lepší a agresivnější tým.

TJ Ostrava - Sokol Frýdek-Místek 3:1
Ostrava má medaili! Bronzový mečbol proměnila Helena Kojdová

Soupeřkám, které vám vloni nedovolily obhájit bronz, jste to teď vrátili. To musí těšit dvojnásobně…

Ve velké hale Brna se nehraje dobře, ale my jsme to zvládli famózně. Holky skvěle makaly celý rok a předvedvedly výbornou partu, bronzovou medaili máme zcela zaslouženě.

Pomohla vám série pěti utkání s Olomoucí v semifinále?

To je někdy dvousečné, z vyřazení nesmíte být moc zklamaní, a to se nám povedlo. Ustáli jsme to v hlavách a těžké koncovky zápasů nám teď pomohly. Dál nás posunula i ostrá utkání Challenge Cupu, ve kterém jsme došli až do čtvrtfinále. Dík patří holkám i vedení TJ za to, že nám evropský pohár umožnilo hrát, což bylo dobře pro nás, Ostravu i fanoušky.

Dostanou hráčky za medaili zvláštní odměnu?

Největší odměna je to, co nám teď visí na krku. Prostějov i Olomouc mají úplně jiný rozpočet než my, takže první dvě místa jsou v extralize blokovaná, a pro nás je bronz takové malé zlato. Oslavíme to v pátek na společné večeři.

Volno si jako trenér české reprezentace neužijete, už v úterý začíná soustředění, kam berete i bronzové hráčky Valkovou, Chevalierovou a Žolnerčíkovou. Vrátíte se od národního týmu zase zpátky do Ostravy?

Z klubové fáze se teď přepínám do nároďácké, ale moc rád budu pokračovat v Ostravě další rok. Z letošního týmu bych chtěl udržet co nejvíc hráček a s nimi pak navázat na to, co tahle partička dokázala v této sezoně.

JE TO TAM! Útočník florbalistů Mladé Boleslavi Milan Tomašík (v popředí) rozhodl superfinálový zápas proti Vítkovicím. A s gratulací za ním spěchá Jan Jelínek. Oba hráči se, mimochodem, v roce 2009 podíleli na zisku titulu ve Vítkovicích.
Florbalista Jelínek: Je to můj třetí titul. A zase je jiný