„Bylo to vážné rozhodnutí, které jsme nechtěli uspěchat," vysvětlil Ivan Cap, předseda správní rady ostravského klubu, proč trenéra české reprezentace poslali v Ostravě minulé pondělí na dovolenou a včera jej odvolali. Místo něj vedl dva týdny tým bývalý smečař Marek Tomáš, který byl včera na tento post oficiálně jmenován.

„Trenér Šmejkal je volejbalový odborník, ale výsledky nejsou. Družstvo potřebovalo změnu a nový impulz. Čekali jsme, jestli to Marek Tomáš bude zvládat. V sobotním zápase v Praze s ČZU jsme viděli, že kluci mají daleko větší chuť do volejbalu, pod ním by se družstvo mohlo nastartovat," věří Cap.

Šmejkalovi, který v Ostravě působil od roku 2010 a s volejbalisty získal mistrovský titul, jednou byl stříbrný, dvakrát vyhrál Český a jednou Česko-Slovenský pohár, běží podle smlouvy tříměsíční výpovědní lhůta.

Bývalý ostravský smečař Marek Tomáš na postu trenéra začíná, v klubu od podzimu vede B-tým mužů. „Uvidíme, jak se popere se situací u áčka, ale první signály tady jsou," řekl předseda správní rady, která pro nového kouče získala na svazu tříměsíční trenérskou výjimku.

V minulé sezoně ostravští volejbalisté obsadili 9. místo, letos jsou po 8. kole extraligy se třemi výhrami osmí. Další zápas hrají v úterý 8. prosince, kdy od 17 hodin hostí Zlín.