V létě se s původním vedením VK Ostrava v čele s předsedou Pavlem Žurkem a manažerem Tomášem Zedníkem na sever Moravy a Slezska vrátil i bývalý kouč české reprezentace.

Teď jim oznámil svůj odchod. Je důvodem 7. místo v extralize? „Ne, to rozhodně ne,“ zasmál se Šmejkal. „V Ostravě se mi líbí a moc se mi odsud nechce, ale musím a jsem z toho trochu smutný. Ve Waldviertelu jsem se dohodl, že půjdu na rok zastabilizovat ostravský tým. Trošku jsem spoléhal na to, že si mezitím najdou někoho jiného, ale oni chtějí, abych navázal na svou práci,“ vysvětlil pětapadesátiletý kouč, že znovu hodlá dodržet dané slovo.

Ostravské volejbalisty během svého působení dovedl ke stříbrné medaili v extralize a v roce 2013 i k mistrovskému titulu, dvakrát vyhráli Český a jednou Čes᠆ko-Slovenský pohár. „To bylo fajn, na to rád vzpomí᠆nám, ale poslední dva roky vyšly naplano. Letos jsme měli na lepší výsledek, doma jsme v základní části prohráli jen dvakrát, ale pak jsme to nějak neustáli, kádr byl na to ještě moc mladý,“ vrátil se ke čtvrtfinále play᠆-off, kde Ostravu vyřadilo Karlovarsko 4:1 na zápasy.

„Před sezonou bych sedmé místo bral, protože jsme nevěděli, do čeho jdeme,“ připomenul soudní sporty a výměnu vedení klubu. „,Cíle jsme splnili, ale s tím, jakým způsobem jsme hráli a kluci spolu fungovali, jsme mohli skončit výš. Obzvlášť, když jsme to měli s Karlovarskem tak dobře rozehrané. Mrzí mě, že jsme nepostoupili."

S týmem bude do konce dubna. „Normálně trénujeme, hodně se posiluje, k tomu si dáváme fotbal a občas i volejbal, třeba dva na dva," přiblížil přípravu na další sezonu. Kádr podle něj zůstane pohromadě, odejít chce jen smečař Šulista. Do Rakouska si žádného hráče nebere.

„Kluci by se mi tam hodili, ale to nemů᠆žu Ostravě udělat. Dál ji budu sledovat a fandit. Tenhle tým jsem dával dohromady a s manažerem ještě diskutujeme o posilách, takže to bude trošku i moje dítě. Doufám, že se na podzim pozveme navzájem na turnaje,“ naplánoval spo᠆lupráci mezi oběma kluby.

Loučit se nebude snadno ani s městem. „Je to takový svéráz, který mi přirostl k srdci. Chybět mi budou lidé kolem volejbalu, koncerty i divadla, Ostrava bylo pěkné místo k žití,“ neskrýval nostalgii.

Vylučuje návrat? „Ne, ale určitě to nebude za rok, pro᠆tože by to nebylo fér k trenérovi, který bude po mně. A možná už mě nebude ani potřeba,“ dodal Šmejkal.

„Zdeněk nám bude hodně chybět po lidské, odborné i výsledkové stránce. za sedm let jsem s ním neměl ani jednu špatnou zkušenost. Každý trenér po něm to bude mít těžké,“ řekl mana᠆žer VK Ostrava Tomáš Zedník s tím, že jméno nového kouče oznámí příští týden.