„Na základě dosažených výsledků je Ostrava prozatím za Dauhá, kde proběhl první mítink Diamantové ligy, druhá. Dokonce je i před Šanghají," uvedl Alfonz Juck, manažer Zlaté tretry.

Dlouholetý atletický činovník se ještě na okamžik i ohlédl za uplynulým ročníkem, ve kterém z předpokládaných a očekávaných útoků na dlouholeté rekordy nepadl ani jeden. „Ano, na některých tratích jsme čekali lepší výsledky, ale brzký chlad, nepříjemný boční vítr či nedostatečná aklimatizace zámořských atletů to zkrátka letos znemožnila," vypočítal Juck.

Ale současně připomenul, že hned v šesti z celkového počtu osmnácti disciplín se historické rekordní tabulky měnily. „K vylepšení rekordů Zlaté tretry došlo v obou kladivářských soutěžích, v tyči mužů, oštěpu žen a mužské štafetě na 4krát 100 metrů. Kromě toho ještě Britka Tiffany Porterová na krátkých překážkách rekord mítinku vyrovnala," doplnil Alfonz Juck, který už týden po letošní Tretře spřádá plány na další ročník.

„Je to zatím ve stádiu úvah, ale myslím si, že znovu zvolíme termín na konci května. Teď nám ale hlavně dělá radost fakt, že je potvrzená rekonstrukce protilehlé tribuny, kde by už za rok mohlo najít svá místa pod střechou pět tisíc atletických příznivců," dodal Alfonz Juck, manažer mítinku Zlatá tretra Ostrava.