Třicetiletá Heidlerová, bronzová medailistka z olympijského závodu v Londýně hodila čtyřkilogramové náčiní do vzdálenosti 78,00 metru a jen sedm centimetrů zaostala za vlastním rekordem ostravského mítinku. Přesto však její výkon stačil na průběžný posun v letošních světových tabulkách až na čelo, kde vystřídala Číňanku Zheng Wang. Heidlerová ji přehodila o 32 centimetrů.

Kladivo žen na letošní Tretře nakonec přineslo naprosto totožné pořadí, jaké se zrodilo loni. Druhá totiž skončila po vynikajícím výkonu Polka Anita Wlodarczyková (76,41) a třetí místo obsadila další Němka Kathrin Klaasová (74,61).

Češky v úvodním závodu ostravského mítinku nakonec uzavíraly startovní pole, osmá skončila Tereza Králová, která hodila 62,93 metru a deváté místo obsadila výkonem 59,36 metru vítkovická kladivářka Romana Grómanová.

I v mužském kladivu zvítězil očekávaný favorit. Už dvaatřicetiletý olympijský vítěz a úřadující mistr Evropy z Helsinek rovněž vylepšil letošní světové maximum. Ve druhém pokusu pondělního klání poslal sedm čtvrtkilogramové kladivo do vzdálenosti 81,57 metru.

Na dalších medailových příčkách za ním skončili Dilšod Nazarov z Tádžikistánu (80,62) a Pawel Fajdek, polský mistr světa z loňské Moskvy, kterému se podařilo po čtyřech nezdarech a vlastně jediným úspěšným pokusem poslat kladivo na značku 79,65 metru.

Jediný český zástupce v závodním poli – Lukáš Melich – tentokrát na loňské druhé místo nenavázal a musí se spokojit s výkonem 72,75 metru a konečným osmým místem.