„Na soupeřky jsme od začátku nastoupily, tlačily jsme je servisem a bojovaly v poli. To nás nastartovalo ke konečnému výsledku a vítězství,“ prozradila Sandra Skřivanová, univerzálka a kapitánka TJ Ostrava. „Možná se čekal opačný průběh, ale já jsem věřila našemu týmu, že to tady zvládneme, což se potvrdilo,“ dodala autorka 18 bodů hostů.

Zápas 32. kola hokejové extraligy Vítkovice Ridera - BK Mladá Boleslav 5:2, který se hrál 28. prosince 2022 v Ostravar Aréně.
Podívejte se: Vítězné loučení Vítkovic, Američané řádili, Stezka má asistenci

Olomouc v této neuspěla potřetí v řadě za sebou, celkově pošesté. K bodům ji nepomohla ani čerstvá posila se zkušenostmi z Francie, třiadvacetiletá smečařka Aneta Weidenthalerová ze Šternberka.

„Ostrava nás dnes uzalívala a přehrála bojovností. Z naší strany to nebyl odpovídající výkon, nikdo na hřišti nevzal zodpovědnost na sebe, hráli jsme zcela bez pohybu. Zkoušeli jsme točit sestavou, ale nic nezabíralo,“ zklamaně konstatoval Martin Hroch, kouč Hanaček.

Trenér Pavel Brus po vítězném finále Poháru českého florbalu letos v lednu v Chomutově 1. SC Tempish Vítkovice - Acema Sparta Praha 6:4.
Florbalisté Vítkovic jsou bez trenéra! Brus končí, náhrada bude do týdne

„Soupeře jsme zatlačili servisem. Chtěli jsme víc vyhrát, a to rozhodlo. Čapali jsme dobře v poli, zatímco domácí měli s jednoduchými míči problémy. Máme tři body, ale i tak je stále na čem pracovat,“ zůstal nohama pevně na zemi ostravský trenér Zdeněk Pommer po sedmé tříbodové výhře v této sezoně.

Rok 2022 zakončí jeho tým v pátek 30. prosince od 17 hodin domácím derby s Frýdkem-Místkem.

Zápas 32. kola hokejové Chance ligy RT Torax Poruba - Baník Sokolov 4:2 (27. 12. 2022).
OBRAZEM: Hokejisté Poruby slaví. Porazili Sokolov a na kontě už mají 62 bodů

Extraliga volejbalistek - 17. kolo:

UP Olomouc - TJ Ostrava 0:3 (-21, -18, -17)

Rozhodčí: Možnár a Vachutka, čas: 74 min., diváci: 100.

Olomouc: Weidenthalerová 8, Kneiflová 4, Galvão, Herdová 10, Mostsitska 8, Rajlić 7, libero Slavíková - Tinklová 1, Borovcová. Trenér: Martin Hroch.

Ostrava: Kašparová 7, Buvinić 7, Jedličková 8, Skřivanová 18, Bauerová 2, Hadáčková 7, libero Jančová. Trenér: Zdeněk Pommer.