„Soutěž je určena zájemcům z řad široké veřejnosti, kteří si chtějí prověřit své síly. Nejmladší závodník, který je v současné době řádně přihlášen do závodu, má třináct let a nejstarší pětašedesát. To dokazuje, že je to závod pro všechny bez rozdílu věku a trénovanosti,“ vysvětlil organizátor závodu Miroslav Menšík s tím, že registrovaní sportovci na Skleněném muži startovat nebudou. Na muže čeká 800 metrů plavání, 15 kilometrů na kole a 5 kilometrů dlouhá běžecká trať, ženy absolvují 400 metrů plavání, 10 kilometrů na kole a tříkilometrový běh. Hlavní závod startuje ve 12 hodin, prezentace účastníků proběhne od 11 hodin.

Dopoledne je přichystána i soutěž pro žáky základních škol. „Děti budou soutěžit ve dvou kategoriích. Nejmenší závodníci, to jsou žáci 1. až 5. tříd, absolvují shodnou trať a starší závodníci, 6. až 9. třída, tady už chlapci mají delší vzdálenosti než dívky,“ řekl Menšík. Start žákovských kategorií je v deset, prezentovat se mohou už od devíti hodin.

K tomu, abyste se mohli Skleněného muže, respektive Skleněné ženy zúčastnit, stačí vyplnit přihlášku a zaplatit startovné 150 korun (na místě). Dále potřebujete plavky, vlastní kolo a vhodnou obuv. „Mládež do osmnácti let musí mít povinně ještě i cyklistickou helmu,“ zdůraznil Menšík. Během akce bude pro všechny startující zajištěn dostatek tekutin včetně iontových nápojů. Zdravotní dohled a první pomoc při triatlonu zajišťuje Vodní záchranná služba Ostrava.

„Každý účastník obdrží pamětní tričko a pamětní list jako vzpomínku na to, že absolvoval závod o Skleněného muže či ženu. Vítěz mužské i ženské kategorie navíc získá skleněnou plaketu. Díky sponzorům jsou letos připraveny další ceny, jako například cena sympatie, cena fair play, cena Sarezy a cena super odhad. Všichni, kdo se závodu účastní, mají vstup na koupaliště zdarma,“ uzavřel Menšík.