Pod vysokou pecí je už vše připraveno, dolaďují se jen poslední drobné detaily. Z tisíce tun speciálního bílého písku z Českého ráje, který získal certifikaci po testech v kanadské laboratoři a vyznačuje se tím, že hráče nepálí, vyrostly pod vysokou pecí dva soutěžní a dva tréninkové kurty.

Letošní novinka? Pátý kurt pro veřejnost, na kterém si od 5. do 9. června mohou zahrát všichni zájemci. Je nedaleko vstupu do areálu, stačí si ho přímo u něj rezervovat na stánku Českého volejbalu a složit vratnou zálohu 500 korun za půjčení míče. Během turnaje se pod patronací Českého volejbalového svazu na veřejném kurtu budou konat i zajímavé akce přímo s hráči. Vstup do této části fanzóny je zdarma.

Koho letos uvidíme na soutěžní pláži?

Světové jedničky Davida Åhman s Jonatanem Hellvigem ze Švédska, norské olympijské vítěze Anderse Berntsena Mola a Christiana Sandlie Soruma, kteří turnaj vyhráli už třikrát (2019, 2022, 2023) i úřadující české mistry světa Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera. V Ostravě nastoupí už pošesté, ale vítězná trofej jim ve sbírce zatím chybí.

Fanoušci se opět mohou těšít na katarské sympaťáky Ahmeda Tijana a Cherifa Younousse i loňské bronzové medailisty Milese Partaina a Andrewa Beneshe z USA, divokou kartu dostali Češi Jakub Šépka a Jiřím Sedlákem.

V turnaji žen budou obhajovat loňské prvenství Brazilky Ana Patrícia a Duda. Mezi účastnicemi nechybí jejich krajanky Barbara a Carol, Kanaďanky Melissa Humana-Paredes a Brandie Wilkerson nebo Němky Cinja Tillmann a Svenja Müller. S divokou kartou si hlavní soutěž zahrají také ostravská rodačka Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou, které by se rády z Dolních Vítkovic kvalifikovaly na hry v Paříži. Po turnaji J&T Banka Ostrava Beach Pro 2024 se totiž olympijský žabříček uzavírá.

V Ostravě proto bude zajímavá i středeční kvalifikce, která čeká třeba vítěze minulých ročníků Roberta Meeuwsena s Alexanderem Brouwerem z Nizozemska (2021) nebo Španěly Pabla Herreru a Adriána Gavira ze Španělska (2018), bývalé světové dvojky a australské stříbrné olympioničky Mariafe Artacho del Solar s Taliquu Clancy, Brazilku Ágathu Bednarczuk, Kanaďanku Heather Bansley nebo Švýcarky Anouk Vergé-Dépré a Joanu Maeder. S divokými kartami si ji zahrají i dvě mladé české dvojice Kylie Neuschaeferová s Markétou Svozilovou a David Westphal s Tadeášem Trousilem.

Atmosféra bude i letos skvělá, organizátoři hlásí že od pátku 7. do neděle 9. června je už vyprodáno, poslední vstupenky zbývají na kvalifikaci ve středu 5. června a první hrací den turnaje ve čtvrtek 6. června.

J&T Banka Ostrava Beach Pro 2024 v Dolních Vítkovicích

Nasazené páry v turnaji mužů:

1 – Åhman a Hellvig (Švéd.), 2 – Mol a Sørum (Nor.), 3 – Perušič a Schweiner (ČR), 4 - Boermans a de Groot (Niz.), 5 - George a Andre (Braz.), 6 - Evandro a Arthur (Braz.), 7 - Ehlers a Wickler (Něm.), 8 - Cottafava a Nicolai (It.), 9 - van de Velde a Immers (Niz.), 10 - Partain a Benesh (USA), 11 - Cherif a Ahmed (Katar), 12 - DK Šépka a Sedlák (ČR).

Nasazené páry v turnaji žen:

1 - Ana Patrícia a Duda (Braz.), 2 - Hughes a Cheng (USA), 3 - Carol a Barbara (Braz.), 4 - Melissa a Brandie (Kan.), 5 - Stam a Schoon (Niz.), 6 - Gottardi a Menegatti (It.), 7 - Xue a X. Y. Xia (Čína), 8 - Tina a Anastasija (Lotyš.), 9 - Scoles a Flint (USA), 10 - Hüberli a Brunner (Švýc.), 11 - Müller a Tillmann (Něm.), 12 - DK Hermannová a Štochlová (ČR).