Letní přípravu absolvovaly v Ostravě Taylor Ross, Emily Spector a Bridget Grace O´Donnell, jenže pár dnů před začátkem soutěže došlo k první změně. Ze zámořského tria zůstala jen posledně jmenovaná, kterou nově doplnily krajanky Malena Washington a Briona Brown. Vydržely dva zápasy, pak s celou trojicí vedení klubu ukončilo smlouvy.

Od 5. kola se v dresu SBŠ postupně objevily Antoinette Thompson, D Asia Chambers a Kelsey Briggs.

Hlučín - Petřkovice
Petřkovice i v deseti kousaly, body z derby ale nemají

„Tato trojice cizinek projevila zájem hrát za náš tým a adekvátně k tomu přistupuje,“ řekl Tibor Jány, trenér ostravských basketbalistek.

„Myslím si, že tato sestava by mohla zůstat, i když moje představa je v jiné poloze, než jakou ony momentálně produkují. Musíme věřít, že se to bude postupně zlepšovat, ale přidat ruku k dílu musí i naše mladá děvčata,“ upozornil Jány.

SBŠ ze sedmi ligových utkání šest prohrála, naposledy v neděli doma s KP Brno. „Soupeřky mají nepoměrně víc zkušeností a dokážou si pomoct v situacích, které naše mladé družstvo neumí tak dokonale vyřešit. V zápase se ale ukázaly záblesky, které by mohly vlévat optimismus,“ potěšilo kouče, který od začátku sezony postrádá zraněnou pivotku Vojtíkovou. (ro)

Liga basketbalistek 7. kolo:

SBŠ Ostrava - KP Brno 51:75 (13:30, 30:49, 38:63), body Ostravy: Thompson 20, Kopecká 10, Kubíčková 9, Chambers 5, Rašková 3, Smutná a Miklíková po 2.

Parádní dramatickou podívanou nabídlo první ze dvou ocelářských derby v tomto týdnu. Vítkovice senzačně otočily v Třinci zápas, když nejprve v závěru druhé třetiny v oslabení vyrovnal Květoň na 3:3. Nesmírně cenný zisk tří bodů pak zařídil Výtisk.
Věřím, že nás to před páteční odvetou nakopne, řekl Výtisk po vítězném derby