V Dolních Vítkovicích finišují přípravy na turnaj Světové série v plážovém volejbale.

Hotovo by všechno mělo být v pondělí, hrát se začne příští středu a bojovat se bude až do neděle 24. června. „Neumím si představit, že by mě některý z klientů mohl překvapit víc, než lidé z organizačního týmu Ostrava Beach Open. V momentě, kdy mi řekli kolik písku a kde ho chtějí v areálu rozsypat, jsem byla hodně zaskočená,“ přiznala Miriam Lehocká, obchodní ředitelka Dolní oblasti Vítkovice.

Pro stavbu šesti kurtů, z nichž dva budou tréninkové, se ho spotřebuje 1700 tun. Vozit se začal 1. června ze Střelče u Jíčína a včera přijelo poslední, v pořadí třiapadesáté auto. „Jejich písek je specifický tím, že je bělejší, takový krásný mořský a nepálí tolik,“ prozradil Michal Řezníček z firmy A4BS, která kurty postaví.

Nejdřív pro něj ale získali certifikát Mezinárodní volejbalové federace FIVB. „Vzorek jsme poslali do Kanady, kde je jediná akreditovaná laboratoř na světě. Zkoumali jeho zrnitost a složení,“ řekl s tím, že tuna písku ze Střelče vyjde zhruba na tři sta korun.

Šest hřišť se v Dolních Vítkovicích začne stavět zítra. „Výhodou je rovné podloží. Napřed se udělají mantinely, pak se na vrstvu geotextilie, která zabrání pronikání spodních nečistot, naveze písek,“ vysvětlil Řezníček s tím, že jeho hloubka bude 40 centimetrů. Na závěr se hřiště vybaví příslušenstvím, kůly i sítěmi.

Centrální kurt nabídne výhled na Bolt Tower, další dvě „pláže“ (jedna se zatahovací střechou) vzniknou pod vysokými pecemi a obě tréninkové u Světa techniky.

„Těším se! Vidět všechny světové hvězdy plážového volejbalu přímo u nás v Dolních Vítkovicích je pro mě opravdu velká radost,“ upozornila obchodní ředitelka Lehocká, že mezi účastníky Ostrava Beach Open mužů a žen jsou medailisté z mistrovství Evropy, světa i olympijských her. A samozřejmě i nejlepší české páry.

Vstup do areálu bude od středy do pátku zdarma, lístky na víkend stojí od 120 do 200 korun podle termínu nákupu a permanentka na oba dny 250 korun.