Zajímavý vývoj nabralo v pondělním třetím kole mistrovství České republiky v šachu, které se koná v rámci festivalu Ostravský koník.

Hned na začátku nového týdne byl na prvním stole k vidění souboj posledních dvou tuzemských šampionů. Velmistr David Navara černými nevyužil mírné prostorové převahy, velmistr Vojtěch Plát si obětí pěšce vynutil opakování tahů a partie tak skončila remízou.

Šachový Ostravský koník, 27. dubna 2019 v Ostravě.
Šachový Ostravský koník viděl první překvapení
Mistrovství světa v para hokeji 2019, Česká republika - Japonsko, 27. dubna 2019 v Ostravě. Na snímku (zleva) Kumagai Masaharu (JPN), Kvoch Tomas (CZE), Vapenka Michal (CZE), Kubes Pavel (CZE).
Para hokej uhranul Ostravu! Triumf Čechů nad Japonskem vidělo přes 7 tisíc lidí

Ani na ostatních předních stolech se nikomu nepodařilo zvítězit a tak po třetím kole nezůstal ani jediný hráč se stoprocentním bodovým ziskem.

Naopak v souběžně probíhajících třech hlavních turnajích rozdělených podle výkonnosti šachistů je ještě třináct hráčů bez bodové ztráty.

V úterý čeká šachisty čtvrté kolo se začátkem v 16 hodin. Po ukončení kola se rozběhne večerní turnaj v holanďanech, což je zábavná forma šachů. Proti sobě hrají dvě dvoučlenná družstva a šachové figury odebrané soupeřovi na jedné šachovnici smí spoluhráč na druhé šachovnici dosadit na libovolné místo na té své.

Více informací o festivalu najdete na stránkách pořadatele www.ostravskykonik.cz.

Prosperita Open 2019, 30. dubna 2019 v Ostravě. Zápas Lloyd HARRIS (RSA) - Dragos DIMA (ROU). Na snímku Lloyd HARRIS (RSA).
OBRAZEM: Tenisová Prosperita v Ostravě v plném proudu, jednička nezaváhala
Zápas ve stolním tenisu, TTC Ostrava – KT Praha, 29. dubna 2019 v Ostravě. Zápas Tomáš Pavelka (KT Praha) - Ondřej Bajger (TTC Ostrava). Na snímku Ondřej Bajger (TTC Ostrava).
Stolním tenistům začalo play-off, ze dvou ostravských celků uspěl jeden