Součástí netypického sportovního klání bude i závod Beskydská šerpa, kde se čtyřčlenná družstva utkají ve vynášce sudu piva.

Kromě outdoorových nadšenců tato nevšední sportovní událost tradičně láká i českou sportovní špičku. Mezi letošními účastníky bude možné zahlédnout například reprezentanta ve snowboardcrossu Michala Novotného a vodní slalomáře Vítka Přindiše a Lukáše Kubričana. Hlavní sportovní postavou však bude polský biker Marek Konwa, olympionik a mistr světa v kategorii U23.

A co na závodníky vlastně čeká? Na prvním úseku změří účastníci síly v šestnáctikilometrovém běhu, následující člen štafety se prolétne na paraglidu z Lysé hory, dalších 34,5 km zdolá třetí člen štafety na horském kole a finiš bude patřit jízdě na kajaku včetně nezbytného eskymáka. „Závod odstartuje tradičně v deset hodin z fotbalového hřiště, první paraglidisté by měli letět z Lysé hory ve čtvrt na dvanáct. O patnáct minut později by už měl vyjíždět na trať biker z nejrychlejšího týmu. Start prvního kajakáře očekáváme přibližně ve čtvrt na dvě. Zpět na fotbalové hřiště v Ostravici by měl vítěz dorazit před druhou hodinou odpolední," přiblížil časový harmonogram akce Martin Kráčalík.

„To, že se na jednom místě dají provozovat čtyři náročné sportovní disciplíny je ojedinělé. Takových závodů, jakým je Adrenalin Cup se ani v rámci Evropy mnoho nekoná. Navíc je vidět, že si akce vybudovala i pravidelný okruh fanoušků. Líbí se mi, že se jedná o týmovou soutěž, kde se mohou závodníci v rámci družstva spolehnout jeden na druhého. A zároveň tato akce podporuje rozvoj sportovního a přírodně orientovaného cestovního ruchu v kraji. Těší mne, že lidé mají zájem trávit svůj volný čas aktivně," pochvaluje si Ivan Strachoň, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje, který nad celou akcí převzal záštitu. 

Beskydský šerpa – běh do vrchu se sudem piva již posedméDivácky atraktivní vsuvkou celého závodu bude i Beskydský šerpa – závod čtyřčlenných družstev v běhu do vrchu. Na účastníky netypického běžeckého závodu, který se v rámci SMS.cz Adrenalin Cupu koná letos již posedmé, čeká trať dlouhá 9 km s převýšením 950 metrů. Úkolem družstva bude vynést sud piva z Ostravice na Lysou horu na dřevěném šerpském nosiči. A cena pro vítěze? Kromě speciálního poháru od skláře Zdeňka Kunce samozřejmě sud piva.