Krásnou matovou síť upletl na svého soupeře největší favorit David Navara, který obětí dámy prorazil kryt Vojtěcha Zwardoně. Hezkou kombinací skončila i partie Pavel Šimáček – Peter Michalík, kdy bílý využil lépe postavených figur k závěrečnému útoku na krále černého. V koncovce s koněm proti střelci zvítězil akademický mistr světa pro rok 2018, Tadeáš Kriebel, proti Janu Krejčímu. Kriebel se v dalším kole utká na první šachovnici proti Navarovi.

Ve zbývajících třech turnajích už zůstali pouze 3 hráči se stoprocentním bodovým ziskem. V "B" turnaji je to Jiří Čujdík ze Stonavy a v "C" turnaji Michal Nisztuk z Polska a Lubomír Matlocha z Jeseníku, kteří se v dalším kole utkají ve vzájemné partii.

Šachový Ostravský koník, 27. dubna 2019 v Ostravě.
Šachový Ostravský koník viděl první překvapení
Mistrovství světa v para hokeji 2019, Švédsko - Česká republika, 28 dubna 2019 v Ostravě.
Para hokejisté nedali v Ostravě šanci ani Švédům

Ve večerním turnaji v holandských šachách zvítězila dvojice Jezbera-Krása, která si pro vítězství přijela z Hradce Králové. Ve středu 1. května je na programu páté kolo všech turnajů. Hraje se od 16 hodin.

Ve čtvrtek pak již od 8.30 hodin dopoledne proběhne přebor žáků ostravských základních škol v rapidu, přihlášeno je více než 200 mladých šachových nadšenců.

Šachový Ostravský koník, 27. dubna 2019 v Ostravě.
Šachový Ostravský koník odstartoval. Favorité nezaváhali
Ilustrační foto
Petřkovice vyhrály v Kroměříži a útočí na čelo třetí ligy