Na lavičce družstva chyběl trenér Zdeněk Šmejkal i jeho hrající asistent Jan Václavík, který byl minulý týden vedením ostravského klubu odvolán ze své funkce.

„Řekli, že jsem zodpovědný za negativní atmosféru v týmu a ponižuji hráče, což úzce souvisí se špatnými výsledky, které jsme měli, a že nezvládám spojit obě role, což má negativní vliv na můj výkon jako hráče. Tyhle důvody jsem neskousl natolik, abych mohl dál pokračovat a spolupracovat s vedením, i když svědomí mám čisté," řekl libero Jan Václavík, který se s vedením klubu dohodl i na ukončení hráčské smlouvy.

Ostravu v zápase proti ČZU poprvé vedl její bývalý smečař Marek Tomáš. „Trenér Zdeněk Šmejkal čerpá zaslouženou dovolenou, v době jeho nepřítomnosti ho zastoupil nový asistent," řekl Ivan Cap, předseda správní rady klubu, k absenci reprezentačního kouče v Praze a situaci odmítl dál komentovat.

„Tým bych nikdy neopustil, ale se změnami v realizačním týmu jsem se neztotožnil a proto mě vedení vyzvalo, abych se neúčastnil činnosti A-družstva. Z tohoto důvodu nejsem na trénincích ani zápasech," vysvětlil trenér Zdeněk Šmejkal.

Hráčský kádr Ostravy je úzký a v této sezoně ho navíc sužuje velká marodka. Univerzál Matěj Šmídl je po operaci ruky a chybí i smečař Jakub Balon, jenž si v minulém zápase s Kladnem vykloubil prst na ruce. V sobotu se k nim přidal smečař Adam Záhorský, který kvůli bolesti zad nedohrál utkání v Praze.

Extraliga volejbalistů - 8. kolo
ČZU Praha - VK Ostrava 2:3 (16, -22, -22, 22, -6)
Rozhodčí: Fink a Kvarda, čas: 117 min., diváci: 250
Ostrava: Čechmánek, Kotas, Záhorský, Čermák, Berezins, Zapletal, libero Dohnal - Fořt, David

Další zápasy: Benátky nad Jizerou - Příbram 2:3 (21, -21, -9, 25, -14), České Budějovice - Brno 3:0 (17, 18, 20), Karlovarsko - Ústí nad Labem 3:0 (11, 19, 19), Kladno - Liberec 1:3 (-20, -15, 19, -24). Utkání Zlín - Odolena Voda se hraje dnes (16.55, ČT sport)