Martině, co Vás prvně napadlo, když jste uslyšel, že Valašská rally míří do industriálního areálu Dolní Vítkovice?

Že je to skvělý nápad. Miluju taková propojení a hned mi přilítla vzpomínka na mexické závodiště Monterrey, které se také točí okolo ocelárny. V dolní oblasti jsem navíc jako doma. Táta Vít tam pracoval, dlouhé roky tam fotím hudební festival Colours of Ostrava a tak dále, a tak dále…

Program Valašské rally v Dolní oblasti Vítkovic (2. dubna):
9:00-13:00 Drift show a drift taxi Furt bokem
9:00-14:00 Závody 1. Valašské rally 2023 RC modelů
10:00-11:00 Koncert kapely FATT BOYS
14:15 start RZ VÍTKOVICE - komentovaná zóna
16:00 Vyhlášení výsledků 1. Valašské rally 2023 RC modelů
16:30 Koncert kapely GATE CRASHER a MOTORBAND
18:00 Ukončení programu

Přece jen jste známější jako komentátor okruhových podniků, jak se těšíte na rally akci?

Moc. V roce 2017 jsem komentoval Barumku, loni historickou Bohemku a dříve taky různé soutěže historiků. Je to vlastně prosté – odmala žiju celým motorsportem. Máte pravdu, že okruhy je moje hlavní scéna, ale když přijde nabídka z jiného motoristického odvětví, přehodím výhybku a soustředím se na danou věc. Teďka to bude Valaška, na kterou jsem jezdil jako kluk ještě před Listopadem. Později, když jsem pracoval v deníku Sport, jsem byl na místě s fotoaparátem a perem. Za Valašku svým způsobem může Tomáš Enge. Ředitel soutěže Jaroslav Tomaštík sháněl do Ostravy komentátora a k němu závodníka. Tom mu řekl, že ve mně má dva v jednom. To je sakra milé.

Jaký očekáváte zájem lidí na Ostravsku, případně v Moravskoslezském kraji? Přece jen je to oblast, kde není motoristický sport aktuálně až tak populární. Nebo se mýlím?

Věřím v mocný ohlas, ve velkou návštěvu a sám udělám vše pro propagaci. Můj Facebook je plný, druhým rokem jsem i na Instagramu a oba tyto prostory jsou velmi funkční. A navíc motorsport byl na Ostravsku vždycky velmi silný, tak se s celým štábem Jaromíra Tomaštíka pokusíme tuhle skvělou vášeň opět v lidech probudit.

Jste ve spojení s ostravským týmem Fesh Fesh, budou na místě vystaveny i týmové tatrovky?

Ano, jel jsem letos s týmem Tomáše Vrátného svůj druhý Dakar, takže spojení je velmi blízké. Tatrovky Jamalky na místě mají určitě být, což beru jako velkou atrakci. Dakar je u nás obrovský fenomén, který se narodil v 80. letech minulého století díky Karlu Lopraisovi a jeho kolegům z týmu Tatra a LIAZ. Silně to vnímám i po návratu, kdy máme plno přednášek a besed. A všude je plno.