Spokojený byl s letošním ročníkem tenisového mistrovství republiky dospělých v Ostravě jeho ředitel Martin Hynek, který je zároveň viceprezidentem svazu. „Vyšlo počasí, lidi chodili, k vidění byla řada kvalitních zápasů. Nemohu si stěžovat. Na poslední chvíli dorazil i prezident svazu Ivo Kaderka, a to i přes osobní problémy v podobě pohřbu. Tím dal celému šampionátu zlatou tečku,“ řekl Deníku Hynek.

Velkou radost mu udělal Ivo Minář. Třiatřicetiletý bývalý 62. hráč světa, který se v roce 2010 spolupodílel na triumfu v Davisově poháru, dal zapomenout na loňské trápení a celý šampionát ovládl. „Ivo mě mile překvapil svým přístupem. Zápas od zápasu se lepšil. V semifinále i finále pak nedal šanci daleko mladším hráčům, kteří jsou na žebříčku výše než on. Zvítězil naprosto suverénně,“ pokračoval Hynek.

Přitom Ivo Minář už se na okruhu ATP nepohybuje. Aktuálně působí v klubu Tenis Cibulka, ligu hraje také v Německu. „Ivo nás požádal o volnou kartu, kterou jsme mu udělili. Víme totiž, jaký měl talent. Na druhé straně startoval v Ostravě i loni a vypadl ve druhém kole, kdy musel skrečovat. Měl jsem trochu pochybnosti o jeho zdravotním stavu. Ivo mě však informoval, že má tentokrát nahráno a zvládne to,“ vykládal Hynek.

V ženské kategorii zvítězila teprve šestnáctiletá Karolína Kubáňová, která během turnaje vyřadila i nasazenou jedničku a svou jmenovkyni Stuchlou. „Až od pátku, kdy hrála finále, jsem vlastně ani nevěděl, že tady je, protože je to nesmírně skromná holka. Jako jediná z účastnic šampionátu dojížděla vlakem, případně autobusem. Přicházela hodinu před utkáním a brzy po jeho skončení už jsem ji viděl mizet v hlavní bráně,“ řekl Hynek.

Ten by byl rád, kdyby se dále zlepšovala a stoupala žebříčkem. „Znám ji tři nebo čtyři roky. Je to talentovaná, poctivá holka z Prostřední Bečvy, která má o tenis velký zájem. Nevím, jestli může nakouknout do světového tenisu, do výkonnostního ale určitě ano. Trénuje momentálně v Orlové, teď se ale hovoří o tom, že by od příštího roku přešla do Přerova. Uvidíme, jak se jí bude dařit dál. Moc bych jí přál, aby prorazila,“ podotkl Hynek.

„Celkově mohu být spokojený. Chodilo poměrně hodně diváků, pro které se tenis hraje. Měli jsme štěstí na počasí, po celých pět dnů nám nepršelo, což byl skoro zázrak. Jinak do budoucna mistrovství určitě zachováme. Věřím, že to bude nástupní můstek pro hráče v dalším vývoji. Zmínil bych loňského vítěze Petra Michneva, který se v Ostravě odpálil a dnes se pohybuje okolo 260. místa žebříčku ATP,“ dodal Martin Hynek.