Myslí na další metu a znovu propojí vlastní sportovní zážitky mimo jiné s oslavou dětského dne. Pátý ročník Českého běhu žen, unikátního atletického setkání inspirovaného podobným závodem ve Vídni, se uskuteční v sobotu 27. května v tradičním prostředí centra Ostravy u Nové Karoliny.

„Loni počet účastníků Českého běhu žen překonal hranici 2,5 tisíce, letos máme už týden před prvním během registrováno přes dva tisíce žen a dívek, takže by znovu mohlo dojít k navýšení účastnického maxima," oznámil Oldřich Zvolánek, předseda výkonné rady SSK Vítkovice, oddílu, který Český běh žen pořádá.

„O neustálé překonávání rekordů nám ale nejde, spíš nás těší narůstající zájem běžkyň. Český běh žen je totiž určen i těm, které třeba běžně nesportují," doplnil.

„Jako příklad lze uvést ženy z azylového domu a startovacích bytů Charity Ostrava, které jsme přesvědčili, aby za námi v sobotu dorazily a poprvé zažily atmosféru podobné masové akce," navázala na Zvolánkova slova Šárka Mokrá, manažerka Českého běhu žen.

„Ony samy jsou až neuvěřitelně bez sebevědomí, ale nakonec v sobě našly sílu, vytvořily vlastní tým a my jim společně budeme fandit třeba i kvůli tomu, že je může prožitek ze závodu třeba i nakopnout do dalšího života," zdůraznila.

Český běh žen je už za těch pár let existence hodně respektovaný závod. „Loni jsme se dostali snad na 6. místo v rámci České republiky mezi pořadateli podobných běhů a hodně velký zájem o účast registrujeme třeba i v sousedním Polsku," prohlásila Šárka Mokrá, která připomněla, že zájemkyně o účast v jednotlivých bězích se mohou ještě přihlásit zítra či v sobotu v areálu Trojhalí u Nové Karoliny.

„Registrační místa budou otevřena v pátek od 15 do 20 hodin a v den konání Českého běhu žen pak od 8 hodin ráno."

Všechny ženy si znovu mohou vybrat jeden ze čtyř vypsaných závodů. „Připravili jsme pro ně certifikované běžecké trasy podle o délce 2,5, pět a 10 kilometrů. A chybět nebude ani závod v chůzi s nordickými holemi na 2,5 kilometru, který letos podpoří i mistr Evropy v této disciplíně Janek Vajčner," prozradila Šárka Mokrá s tím, že znovu nebude chybět ani rodinný běh na jeden kilometr.

Na účastnice Českého běhu žen čeká i pár novinek. „Museli jsme trošku poupravit tratě a start bude z Námětí Biskupa Bruna u obchodního a zábavního centra Forum Nová Karolina," dodal Oldřich Zvolánek s tím, že závodit se bude v sobotu 27. května od 9.30 hodin.