Ping pong většina lidí vnímá jako označení pro stolní tenis. Už několik let to ale neplatí. Stále větší oblibu si totiž získává právě ping pong. Ten se, na rozdíl od stolního tenisu, hraje s pálkou se speciálními potahy, které mají vlastnosti smirkového papíru.

Klub stolního tenisu TJ Ostrava připravuje vánoční turnaj už dlouhá léta. Podruhé se ale v kategorii dospělých odehrál s raketami na ping pong. Jaký je to rozdíl proti stolnímu tenisu? To vysvětluje legenda českého stolního tenisu Petr Korbel. „U ping pongu se rozdíly mezi hráči smazávají. Falše, které se dají míčku udělit potahem na stolní tenis, potahem na ping pong už zahrát nejdou. I proto se může stát, že hráč, který sice u nás patří mezi špičku ve stolním tenisu, prohraje v ping pongu i se slabším soupeřem. I v ping pongu ale hraje velkou roli to, jak se člověk hýbe a dokáže číst hru," říká stolní tenista, který má medaile z mistrovství světa, Evropy a na olympijských hrách v roce 1996 v Atlantě se probojoval ve dvouhře až do semifinále.

Petr Korbel loni vánoční turnaj v ping pongu vyhrál. Nechyběl ani letos. I když loňské vítězství neobhájil, o dobrou náladu jej to nepřipravilo.

Sám Petr Korbel ale už na loňské premiéře vánočního turnaje v Ostravě ukázal, že kdo umí, ten umí. Ačkoliv držel ping pongovou raketu poprvé, hned turnaj vyhrál. Letos se do závěrečných bojů už neprobojoval. „Měli jsme náročný program, v pátek sehrál náš klub STEN marketing HB Ostrov náročný zápas v Lize mistrů proti Borussii Düsseldorf, o den později jsme pak vyhráli Český pohár. Takže tady ten turnaj v ping pongu je třetí akcí v průběhu čtyř dnů. Loni jsem také turnaj bral možná trochu prestižněji. Letos jsem si spíše přišel popovídat s kamarády a známými a trochu protáhnout tělo," vysvětlil Petr Korbel.

Kromě něj se turnaje zúčastnili i čeští reprezentanti ve stolním tenisu Pavel Širuček a Tomáš Tregler. Ten se netajil tím, že ping pong hraje poprvé a že se přišel spíše pobavit: „Je to ale úplně jiná hra než stolní tenis. A tak jsem ani nepočítal s tím, že bych v turnaji mohl výrazně uspět," dodal s úsměvem Tomáš Tregler.

Tomáš Tregler porazil 18. prosince v zápase Ligy mistrů Němce Timma Bolla (bývalý hráč číslo 1. světového žebříčku, medailista z OH, MS i ME). O tři dny později si zahrál vánoční turnaj v ping pongu.

O tom, že i s ping pongovými raketami ale lze zahrát údery a výměny, které snesou i to nejpřísnější měřítko, přesvědčovali v průběhu vánočního turnaje například vítěz turnaje Tomáš Sadílek, jeho finálový soupeř Jan Gomola i oba poražení semifinalisté Miroslav Bindač a Karel Karásek.

Veřejným tajemstvím v hale TJ Ostrava ve Varenské bylo, že vítěz vánočního turnaje získá poukaz na tandemový seskok padákem. Možná i proto někteří z favoritů nezakrývali, že pokud by postoupili až do ve finále, v něm by o vítězství až tolik nebojovali. „Na adrenalinové sporty nejsem. Pokud bych zvítězil a dostal jako cenu ten poukaz na seskok padákem, určitě bych jej rád někomu věnoval," přiznal Petr Korbel. Obdobně se nakonec rozhodl i vítěz turnaje Tomáš Sadílek. „Cena to je zajímavá, ale není to nic pro mě. Poukaz rád někomu přenechám," dodal Tomáš Sadílek.