V sobotním 11. kole porazili doma Lvy Praha 3:1 (17, -11, 23, 24) a v tabulce si se svým soupeřem vyměnili místo. Svěřenci třiatřicetiletého Jana Václavíka, nejmladšího trenéra v nejvyšší české soutěži mužů pod vysokou sítí, už vystoupali na 6. příčku.

„Do zápasu jsme vstoupili odvážně a odpovídal tomu výsledek prvního setu. Ve druhém, jak bývá zvykem, nám odešla koncentrace. Soupeř se rozehrál a my nedokázali zareagovat,“ hodnotil průběh duelu Jan David, blokař a kapitán Ostravy.

Po hladce prohrané druhé sadě se ale domácí tým dokázal znovu vrátit do zápasu. „Pak to bylo velmi vyrovnané, ale díky dobře odehraným koncovkám jsme získali tři body,“ radoval se David po druhém mečbolu, který znamenal vítězství.

Utkání 11. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů: Ostrava - Praha, 8. prosince 2018 v Ostravě.

Před Lvy si Ostrava poradila s Benátkami nad Jizerou, Zlínem a minulý týden v hale Karlovarska i s úřadujícím mistrem. Tři zápasy vyhrála 3:0, s Pražany ztratila jeden set.

„Po vítězství v Karlových Varech jsme cítili, že bychom ho měli doma potvrdit a to pro nás udělalo zápas ještě náročnějším,“ vysvětlil trenér Jan Václavík.

„Náš výkon dnes nebyl stoprocentní, ale tři body jsme vydřeli,“ usmál se ostravský kouč.
Šestý tým tabulky v dalším kole extraligy hostí v sobotu 15. prosince od 17 hodin v hale Sarezy v Hrušovské ulici páté Brno, na které ztrácí dva body.

VK Ostrava - Lvi Praha 3:1 (17, -11, 23, 24).
Čas: 101 min.
400 diváků
Nejvíc bodů: Menner 18, Janků 17, Dvořák 13, Sedláček 6 - Naarden 17, Šulc 14, Krajčovič 11.

Další utkání: Č. Budějovice - Příbram 3:0 (21, 22, 20), Odolena Voda - Ústí n. L. 3:1 (21, 20, -22, 20), Benátky n. J. - Liberec 0:3 (-21, -22, -23), Zlín - Brno 2:3 (-23, -15, 23, 20, -12), zápas Kladno - Karlovarsko se hraje v pondělí (20.15, ČT sport).

1. Č. Budějovice 11 10 1 31:10 28
2. Karlovarsko 10 8 2 26:12 23
3. Kladno 11 7 4 27:17 21
4. Liberec 11 6 5 26:19 21
5. Brno 11 6 5 26:20 20
6. Ostrava 11 5 6 22:20 18
7. Praha 11 6 5 21:24 15
8. Příbram 11 6 5 21:25 13