„Jsem ráda za vítězství proti Olomouci. Myslím si, že tenhle zápas byl o tom, že jsme lépe podávaly, čímž si soupeřky nevytvořily moc dobrý prostor k útočení a my je výborně bránily,“ vrátila se zkušená univerzálka Sandra Skřivanová k průběhu čtvrtečního duelu.

„Až na ten druhý set, do kterého jsme nevstoupily úplně dobře, jsme hrály celkem zodpovědně a tak, jak jsme chtěly hrát,“ dodala domácí kapitánka.

Turnaj Pro Tour kategorie Elite v plážovém volejbale J&T Banka Ostrava Beach Pro, 26. května 2022 v Ostravě. Barbora Hermannová z České republiky.
Od vysoké pece pod Eiffelovku: ostravská pláž zažije boj o olympiádu. Těšíte se?

„Chtěli jsme si vyzkoušet nějaké varianty, vyhráli jsme hladce. Už se připravujeme na play-off, takže fajn za dnešek, jdeme dále a těšíme se,“ prozradil trenér TJ Ostrava Zdeněk Pommer.

Počítat mohl s překvapivou posilou, bývalou reprezentační blokařkou Ivou Kaluskovou, která v roce 2021 ukončila kariéru. Do čtvrtečního utkání zasáhla jako střídající hráčka a hned bodovala.

Za vítězstvím domácí tým táhla smečařka Petra Kojdová, s osmnácti body nejúspěšnější hráčka celého zápasu.

V zápae 24. kola extraligy, který byl posledním v této sezoně na domácí palubovce, volejbalisté VK Ostrava ve čtvrtek 29. února 2024 porazili Brno 3:2.
Volejbalisté Ostravy do baráže nespadli, extraligu budou hrát i v příští sezoně

Čtvrtfinále začnou ostravské volejbalistky 13. března na pražské palubovce, druhý zápas se odehraje v hale ve Varenské ulici 16. března, pak se série na tři vítězství znovu vrátí do hlavního města (19. 3.), další termíny jsou 22. a 25. března.

„Těším se na play-off, chtěla bych pozvat naše fanoušky, aby nám přijeli fandit do Prahy anebo na domácí utkání,“ přála by si univerzálka Sandra Skřivanová bouřlivou podporu v hale.

Volejbalistky TJ Sokol Frýdek-Místek si play-off extraligy nezahrají, ztroskotaly na pražském Olympu.
Konec sezony. Volejbalistky Frýdku-Místku padly, do play-off je nepustil Olymp

Extraliga volejbalistek – 27. kolo:

TJ Ostrava - VK Šantovka Olomouc UP 3:0 (18, 21, 21)

Rozhodčí: Ostranský a Spáčil, čas: 81 min., diváci: 220.

Ostrava: Kašparová 3, Jasečková 4, Jedličková 7, Skřivanová 7, Kojdová 18, Hadáčková 2, libero Slavíková – Mikelová 1, Jakuškina, Kalusková 1, Chládková 2, Bauerová 1. Trenér: Zdeněk Pommer.

Olomouc: Šotkovská 12, Nečasová 5, Shevkenek 3, Fedchuk 10, Nowak 6, Artyshuk 10, libero Chaloupková – Přibylová. Trenér: Jan Drešl.