Nabídli drama i kousek exhibice, ale hlavně dosáhli pátého vítězství v řadě a upevnili si čtvrtou příčku v tabulce. Florbalisté 1. SC WOOW Vítkovice porazili v 19. extraligovém kole pražské Bohemians 8:3.

Velký podíl na nakonec přesvědčivé výhře měli tříbodoví útočníci první formace, Marek Bräuer zaznamenal dvě branky a jednu asistenci a Lukáš Hrubý k definitivnímu uzavření nedělního gólového účtu přidal dvě skvostné asistence. Dva vítkovické góly vstřelil i se čtrnácti trefami nejlepší zakončovatel v sezoně Lukáš Veltšmíd, jenž si na kvalifikaci o MS do Nizozemska veze, podobně jako vítkovický kapitán Jan Jelínek, slibnou formu.

Pražští Bohemians však v Ostravě rozhodně nepůsobili zakřiknutým dojmem. Naopak, až do začátku třiapadesáté minuty mohli směle pomýšlet na tři body. Ovšem nakonec na podzimní domácí výhru s úřadujícími mistry nenavázali.

Vítkovice se v zápase sice dostaly do vedení, ovšem ve druhé třetině během tří minut o ně nejenže přišly, ale byly vystaveny tlaku z toho, že soupeř skóre otočil. Ovšem ještě do poloviny zápasu zásluhou první formace Bräuer – Žák – Hrubý, která dohromady posbírala sedm kanadských bodů, vyrovnaly a v posledních osmi minutách zasypaly branku Lukáše Mücka celkem pěti, dá se říct, podobnými zásahy. Pokaždé totiž šlo o rychlý výpad do nezformované obrany hostí.

Obhájce mistrovského titulu čekají po reprezentační přestávce v základní části už jen tři zápasy, 9. února pojedou do Prahy na Spartu, o týden později přivítají doma Otrokovice a 23. února zakončí první část sezony v Mladé Boleslavi.

A pak už přijde na řadu play-off, které loni i před dvěma roky pro Vítkovice vyvrcholilo v Superfinále.

Další informace o zápasu a ohlasy z něj četěte v úterním tištěném vydání Moravskoslezského deníku.

1. SC WOOW Vítkovice – FBŠ Bohemians 8:3 (1:0, 2:3, 5:0)

Branky a nahrávky: 19. Bräuer (Hrubý), 30. Žák (Bräuer), 35. Veltšmíd (Šebesta), 53. Koňařík (Hubálek), 55. Bräuer (Hrubý), 57. Šebesta (Jelínek), 58. Veltšmíd (Hájek), 59. Hrubý – 23. Bagin (Martin Šimek), 28. Martin Šimek (Bagin), 35. David Šimek. Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 200. Muž zápasu: Lukáš Veltšmíd (1. SC WOOW Vítkovice). Vývoj skóre: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 8:3.

Sestava Vítkovic: Ciompa – Jelínek, Žydel, Hrubý, Bräuer, Žák – Brus, Hubálek, Gurkovský, Koňařík, Pavel Jankulár – Heczko, Petr Jankulár, Šebesta, Hájek, Veltšmíd. Trenéři: Deus a Kohút.