Jejich milovaný klub bude mít opět zastoupení v obou kategoriích. Ženy i přes peripetie na startu ročníku budou pod vedením Tomáše Martiníka obhajovat loňský triumf, opět jim v cestě za titulem bude stát pražský Chodov (od 13.20 hodin).

„Rozhodovat bude nastavení hlav, jak se člověk vypořádá s atmosférou, protože Superfinále je specifický zápas. Člověk si to může říkat stokrát, ale pořád to tak je. My máme možná polovinu týmu, který ho bude hrát poprvé, tak bude záležet, jak se s tím holky poperou. Věřím, že to zvládnou, stejně jako třeba tlak na Poháru mistrů,“ připomněl trenér Tomáš Martiník lednový stříbrný úspěch.

Naproti tomu muži přišli před rokem proti Mladé Boleslavi po úchvatném finiši v závěru základní hrací doby o „svatý grál“ v prodloužení. teď chtějí stejnému soupeři porážku vrátit (od 16.30 hodin).

„Myslím si, že jsme přichystaní psychicky, fyzicky i takticky lépe než loni, tým je zase o rok zkušenější, máme dobře rozvrhnuté síly, k tomu dva kompletní útoky, které dávají hromadu gólů, i skvělého gólmana. Mám z toho stabilnější pocit než před loňským zápasem,“ vypověděl kouč Pavel Brus.

Pozitivní je také prezident klubu Tomáš Krásný, který věří v napodobení roku 2014, kdy z dvojnásobné účasti v Superfinále byly dva mistrovské tituly. „Loni jsem věřil holkám, vyšlo to, letos zase mají mou důvěru chlapi,“ svěřil se.

„Nicméně holky jsou neuvěřitelné, je paráda, co po letním dění dokázaly, nikdo z nás s tím určitě nepočítal. Přitom já v září říkal, ať jim dáme dva měsíce a ony budou vyhrávat. Já jim věřil a ukázalo se, že trenéři Tomáš Martiník, Jirka Velecký a Dušan Dudešek jsou schopni vytvořit chemii a tým, který bude nahoře, a půjdou do boje o titul. A jsou tam. Vyhrát mohou oba naše týmy, tak uvidíme. Sníme o doublu,“ dodal Tomáš Krásný.