Hostující tým dlouho s první brankou nečekal a hned v 5. minutě exolomoucká Adéla Pantělejevová otevřela skóre. Po jedenácti minutách hry už vedly hráčky Vítkovic 0:3 a vypadalo to, že se bude jednat o jednoznačnou záležitost.

Ve druhé třetině se Hanačky dostaly do tuhé defenzívy a ještě dvakrát inkasovaly, pátou branku si opět připsala talentovaná Pantělejevová, ve 29. minutě to však bylo od hostů gólově vše.

Florbalistky FBS se ale začaly vracet do hry. Do konce druhého dějství snížila na 1:5 Zamazalová a po pauze Hanačky pokračovaly v odvážném výkonu. Osm vteřin po začátku třetí třetiny už se v Čajkaréně oslavovala trefa Aleny Sklenářové. Za dalších deset minut využily domácí hráčky přesilovku gólem Jany Janošové a začaly za stavu 3:5 cítit šanci. Hostující Vítkovice se nedokázaly nastartovat do koncovky zápasu a tak se jim Olomouc ve skóre ještě víc přiblížila, na rozdíl jediné branky upravovala Sára Seevaldová dvě a půl minuty před koncem.

V poslední minutě míček skákal před branku k Monice Zamazalové a halou to zahučelo. Domácí hráčka už se však k zakončení nedostala a body si odvezly Vítkovice.

TEMPISH FBS OLOMOUC – 1. SC Vítkovice Oxdog 4:5 (0:3, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 36. Zamazalová (Suchánková), 41. Sklenářová, 51. Janošová (Oháňková), 58. Seevaldová (Grufíková) – 5. Pantělejevová (Ferenčíková), 9. Niemcová (Ferenčíková), 11. Ferenčíková (Pastušková), 21. Paloncyová (Šrotová), 29. Pantělejevová (Pastušková). Rozhodčí: Krátký, Vojkůvka. Střely na branku: 14:19. Diváků: 165.

DALŠÍ VÝSLEDKY:
FBC Ostrava - Sokol Židenice 4:5 v prodl. (4:1, 0:2, 0:1 - 0:1), Herbadent Praha 11 SJM - FBC Liberec 10:0 (3:0, 2:0, 5:0), FBS Olomouc - 1. SC Vítkovice 4:5 (0:3, 1:2, 3:0), Sokol Královské Vinohrady - Tatran Střešovice 2:3 (1:1, 0:1, 1:1).